İsmail Saymaz, Sinan Ateş cinayetinde tetikçinin Ankara’dan İstanbul’a kaçırılmasında kullanılan ikinci bir aracın daha olduğunu söyledi. Saymaz, “Elime ulaşan fotoğraf, Passat marka aracın Ülkü Ocakları’nın kullanımında olduğunu gösteriyor” dedi.

AJANS65 TV - Ankara'nın merkezi noktalarından Çukurambar'da 30 Aralık 2022'de düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a kaçırılmasında ikinci bir araç daha olduğu belirtiliyor.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, cinayetten sonra tetikçinin kaçırılmasında kullanılan bir değil, iki araç olduğuna dikkat çekti. Saymaz, 06 DB 7018 plakalı olan ikinci araç ile ilgili fotoğraf paylaşarak, aracın Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin önünde park edilmiş halde ve kullanımda olduğunu söyledi.

Ateş cinayetine ilişkin 22 kişi hakkında hazırlanan iddianamede plakası dahi verilmeden “Audi marka” olarak bahsedilen ve tetikçi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a kaçırıldığı aracın görüntüsü ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntülerde aracı mevcut Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım kullandığı görülmüştü.

Saymaz gündeme getirdiği yeni iddiayla ilgili şunları kaydetti:

“Suikasttan sonra tetikçinin kaçırılmasında kullanılan bir değil, iki araç var. Bu bilgi ya savcı tarafından araştırılmadı... Ya da araştırıldı ancak iddianameye konmadı. Şöyle ki:

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve avukat Serdar Öktem, 30 Aralık 2022’de 06 DB7018 plakalı araçla Bursa’dan Ankara’ya gidiyor. Aynı gece Ankara’dan Bolu’ya devam ediyor.

Tarih, 31 Aralık’a dönerken...

Saat 00.41’de Bolu’daki Highway Alışveriş Merkezi’nde mola veriyor. Şu tesadüfe (!) bakın ki... Tetikçiyi Ankara’dan İstanbul’a kaçıran ‘çakarlı siyah Audi’ de dakikalar önce bu benzinlikte durmuş. Öktem, saat 01.26’da Bolu merkeze gidiyor. Anlamsız bir rota çiziyor.

Sabah saat 10.25’te Karacasu’dan geçip Karacaağaç yaylasına giden yola dönüyor. Ve 26 dakika sonra geri geliyor. Sonrası kayıp...

Öktem, 1 Ocak 2023’te bu kez kendisine ait 34 NR 6144 plakalı araçla Ankara’da ortaya çıkıyor. Saat 15.17’de Eskişehir Yolu’nda çakarlı siyah Audi’nin bir saniye arkasında ilerliyor.

3 ve 4 Ocak’ta da ‘çakarlı siyah Audi’nin arkasında PTS’lere takılıyor.

BOLU’YA GİTMEMİŞ!

‘Tasarruf’ Kapsamında 300 Mal Müdürlüğü Kapatılıyor ‘Tasarruf’ Kapsamında 300 Mal Müdürlüğü Kapatılıyor

Peki, 06 DB 7018 plakalı araç kimin?

Öktem’in mi?

Hayır.

Zaten O, Bolu’ya gittiği iddiasını bile reddediyor. “Çok uzun zamandır Bolu’ya gitmişliğim yoktur. Yakın tarihte Bolu’ya gitmedim” diyor. Ya yalan söylüyor... Ya da 06 DB 7018 plakalı aracı başkası kullanıyor.

PLAKA KİMİN ADINA KAYITLI?

Elime ulaşan fotoğraf, 06 DB 7018 plakalı Passat marka aracın Ülkü Ocakları’nın kullanımında olduğunu gösteriyor. Fotoğrafta, aracın Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin önünde park edilmiş olduğu görünüyor. Kaynaklarım plakada yer alan ‘DB’nin Devlet Bahçeli’nin isim ve soy isminin baş harfleri olduğunu iddia ediyor. Soruyorum.

Plaka kimin üzerine kayıtlı?

Sahibi kim?

Kim veya kimler tarafından kullanılıyor?

Bu kişi Ahmet Yiğit Yıldırım olabilir mi?(HABER MERKEZİ)