Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ayşe Serra Bucak, büyük bir farkla belediye seçimlerini kazandıktan sonra belediyeyle ilgili başlatılan inceleme ve soruşturmalara ilişkin açıklama yaptı. Bucak, "Fotomontaj kurgularla yönetimimiz hedef alınmaktadır" dedi.

AJANS65 TV – Diyarbakır’da yapılan yerel seçimlerde büyük bir farkla seçimleri kazanan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ayşe Serra Bucak, belediyeye ilişkin son günlerde başlatılan soruşturmalar hakkında yazılı açıklama yaptı. Eşbaşkan Bucak, açıklamasında organize bir saldırıyla karşı karşaya kaldıklarını söyledi.

Haklarında iftira ve karalama kampanyasının yürütüldüğünü belirten eşbaşkan Bucak, bu girişimlerin demokrasiye zarar verdiğine dikkati çekti.

‘BAYRAK VE MARŞ GİBİ DEĞERLER ÜZERİNDEN ORGANİZE BİR SALDIRI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Yazılı olarak yapılan açıklamada Bucak, “31 Mart Yerel Seçimlerini yüzde 64 oy oranıyla kazandığımız Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Eş Başkanları olarak mazbatamızı aldığımız 8 Nisan’dan buyana sistematik olarak bayrak, marş gibi değerler üzerinden organize bir saldırıyla karşı karşıyayız. Kayyumların yarattığı tahribat ve büyük soygunlara rağmen kentin birikmiş sorunlarına çözüm bulmaya ve hizmet üretmeye odaklandığımız bu süre içerisinde yönetimimize karşı iftira ve karalama kampanyası yürütülmektedir” açıklamasına yer verdi.

'Kalan cezasının ev hapsine çevrilmesini istiyoruz' 'Kalan cezasının ev hapsine çevrilmesini istiyoruz'

‘ÜRETİLEN HER TÜRLÜ FOTOMONTAJ VE YANILTICI BİLGİYİ REDDEDİYORUZ’

Bucak açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Özellikle bazı basın organları tarafından sürekli olarak fotomontaj kurgularla yönetimimiz hedef alınmaktadır. Bu ucuz karalama kampanyaları sadece ve sadece demokrasiye zarar verir. Yerel yönetim anlayışımızın gereği olarak her ilçe ve mahalleye hizmet götürmek en öncelikli hedefimizdir. Yönetimimiz, genel siyasi tartışmalara dahil olmadan hizmet odaklı çalışmalarıyla farklılığını gösterme adımlarını atmaya başlamıştır ve bu yolda ilerleyecektir. Son bir kez daha kamuoyuna açıkça beyan ediyoruz; bayrak, marş gibi değerlerle hiçbir sorunumuz yok. Üretilen her türlü fotomontaj ve yanıltıcı bilgiyi reddediyoruz.

‘KENDİMİZİ DE KENTİMİZİ DE BİZ YÖNETECEĞİZ’

Kurgulanan ucuz, eskimiş, şantajcı, baskıcı, demokrasi dışı oyunlara boyun eğmeden işimize bakacağız. Kentte yaşayan her yurttaşa eşit, adil hizmet sunacağız. Kentin tüm paydaşlarıyla birlikte doğru olanı yapmaya devam edeceğiz. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz.”(HABER MERKEZİ)