Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi Eylemde: 13. Gününde Kararlılık

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, sokakta yaşayan hayvanların uyutularak öldürülmesine yönelik yasa teklifine karşı Çankaya Belediyesi önünde başlattığı oturma eylemine 13. gününde de kararlılıkla devam ediyor. Eyleme, İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi yöneticileri, Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi, demokratik kitle örgütleri ve hayvan hakları savunucuları katılıyor. Hayvanların fotoğraflarının taşındığı eylemde sık sık “Hayvana insana yeryüzüne özgürlük” sloganları atılıyor.

Hayvan Hakları Savunucularından Güçlü Mesaj: 'Tüm Türlerin Yaşam Hakkını Savunuyoruz'

Eylemde açıklama yapan hayvan hakları savunucusu Duygu Atar, sokak köpeklerinin güvenlik sorunu olmadığını belirterek şunları söyledi: “Köpekleri katliam ve ölüm kampına hapsetmek. Görevini yapmayan belediyelerin; her gün kadınlar katledilirken, şiddete maruz kalırken failleri cezasızlık politikalarıyla ödüllendiren devletin; sokakları, yaşam alanlarımızı rant için yaşanamaz hale getirenlerin sorumluluğunu köpeklermiş gibi gösterenlere karşı sesimizi çıkarıyoruz. Ülkeyi yönetenlerin, siyasal iktidarın, iş birliği yaptığı ortakların sürekli olarak sokak hayvanlarına karşı yükselttikleri nefrete, körükledikleri şiddete, tecrit ve katliam yasa tasarısına karşı yüz yıllardır birlikte yaşadığımız canlılarla yan yanayız, tüm türler için yaşam hakkını savunuyoruz” diye konuştu.

İHD ve Demokratik Kitle Örgütlerinden Güçlü Destek

Nöbet eylemine, İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi yöneticileri, Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi, demokratik kitle örgütleri ve hayvan hakları savunucuları katılım gösterdi. Bu güçlü destek, eylemin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağladı ve hayvan hakları mücadelesine dikkat çekti.

Eşini Katleden Erkek İntihar Etti Eşini Katleden Erkek İntihar Etti

Sloganlarla Hayvan Haklarına Dikkat Çekiliyor

Eylemde taşınan hayvan fotoğrafları ve atılan sloganlar, hayvan hakları konusundaki duyarlılığı artırmayı hedefliyor. “Hayvana insana yeryüzüne özgürlük” sloganları, eylemin ana mesajını güçlü bir şekilde vurguluyor.

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi’nin 13 gündür süren kararlı direnişi, sokak hayvanlarına yönelik şiddet ve tecrit politikalarına karşı verilen mücadelenin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Editör: İdris YILMAZ