Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Şahin Aslan'ın aracında 50 kilogram esrar yakalandı. Bürokratlarla yakın ilişkisi olan Aslan'ın dosyası için gizlilik kararı alındı.

AJANS65 TV - Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Şahin Aslan, 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Diyarbakır- Urfa istikametinde seyir halinde bulunan bir araç, Kayapınar ilçesi Pirinçlik Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki arama noktasında yapılan denetim sırasında durduruldu. Sürücü koltuğunda bir erkek ile yanında bir kadının bulunduğu aracı durduran ekipler, araç içerisinde yaptıkları aramada 50 kilogram esrar maddesi ele geçirdi. Araç sürücüsünün Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Amed Şubesi Başkanı Şahin Aslan olduğu ortaya çıktı.

DOSYAYA 'GİZLİLİK' KARARI GETİRİLDİ

İmam nikâhlı eşi olduğu yanındaki kişi ile birlikte jandarma tarafından gözaltına alınan Aslan, geçtiğimiz hafta sonu çıkarıldığı adliyede “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan tutuklanıp cezaevine konuldu. İmam nikâhlı olduğu yanındaki kadın ise serbest bırakıldı. Savcılığın, 50 kilo uyuşturucu ile yakalanan Şahin Aslan’la ilgili soruşturma dosyasına ilişkin ‘gizlilik’ kararı aldığı da öğrenildi.

BÜROKRAT VE ASKERLERLE YAKIN İLİŞKİLERİ VAR

Şahin Aslan, kentteki birçok bürokrat ile askeri yetkili ile yakın ilişkileri olan bir isim. Aslan’ın yakın ilişki içerisinde olduğu bilinen bu isimlerden biri Diyarbakır Vali Yardımcısı ve kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi. Çiftçi’nin önceki görevi olan Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi kayyımı olduğu dönemde makamında kendisini ziyaret eden Aslan’la birlikte çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabında yer alıyor.

Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi

Kentteki askeri yetkililerle de ilişkileri bulunan Aslan, HDP İl Örgütü önünde oturtulan aileleri de sık sık ziyaret ettiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Editör: İdris YILMAZ