Van’dan Ankara’ya yolcu taşıyan AJet uçağı, yaşanan gecikme ve valizlerin unutulması ile yolcuları mağdur etti. Anadolu'ya yapılan uçuşlarda sıkça yaşanan rötarlar, bu kez Van'dan Ankara'ya giden uçakta ciddi sorunlara yol açtı.

AKP'nin Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yönelik Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu AKP'nin Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yönelik Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu

AJet'in Bodrum-Milas, Artvin-Rize, Trabzon, Adana, Van, Nevşehir gibi uçuşları peş peşe 2 hatta 3 kez ertelendi. AJet'in uçuş listesindeki ilk 12 uçuşun 11'inin rötarlı olması, yaklaşık %90-95 oranında gecikme anlamına geliyor. Van'dan Ankara'ya giden uçak, havalimanındaki yolcuları isyan ettirerek gecikmeli olarak iniş yaptı. Üstelik yolcuların valizleri Van Ferit Melen Havalimanı’nda unutuldu.

İş insanı Feridun Irak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda durumu şu sözlerle aktardı: "Dün AJET Van-Ankara saat 21.05 uçağında yaşananlar: Uçak pist başı yapıyor, sonra park yerine geri geliyor, 2,5 saat gecikmeyle nihayet uçak Ankara'ya iniyor. Şimdi sıkı durun; Yolcuların tamamının valizleri Van'da bırakılmış. ALLAH müstahakkınızı versin bundan büyük rezalet olmaz. Yakın dostum oğlunun Eskişehir'de yapılacak düğünü için tüm ailesiyle birlikte bu uçakla gittiler. Şimdi kendileri orada, bütün eşyaları, hediyeleri Van'da kalmış bulunuyor."

Bu olay, yolcuların büyük tepkisine yol açarken, AJet’in sık sık yaşadığı rötar sorunları ve hizmet kalitesi konusundaki şikayetleri de yeniden gündeme getirdi. Yolcular, benzer sorunların tekrarlanmaması için yetkililerden acil çözüm talep ediyor.


Kaynak: van65haber