ması yapılırken, parayı aktaran ve gerekli denetim görevini yerine getirmeyen belediye personelleri hakkında da inceleme başlatıldığı kamuoyuna açıklandı.

AJANS65 TV - Van’da geçtiğimiz günlerde, kimi kişi ve medya kurumlarının kimi belediyelerden yüksek miktarda reklam ve abonelik ücreti alındığı haberlere konu olmuştu. Yapılan haberlerde Ziya Türk ve sahibi olduğu Van Postası ön plana çıkmış, alınan paraların miktarı kamuoyuna yansıtılmıştı.

Erdoğan'dan Kobanê Davası açıklaması: Yargı Kararı Yüreklere Su Serpti Erdoğan'dan Kobanê Davası açıklaması: Yargı Kararı Yüreklere Su Serpti

Van Büyükşehir Belediyesi bu gün yaptığı yazılı açıklama ile ilgili isimler hakkında gerekli yasal işlemin başlatılacağını duyurdu.

Belediyeden yazılı olarak yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz hafta kamuoyuna da yansıdığı üzere, Van’da bulunan bir internet haber kuruluşuna belediyemiz kayyım yönetiminde olduğu süreçte fahiş oranda para aktarıldığı, basın yayın kuruluşlarında yer almıştır. Sözde, Van’ın tanıtımı ve belediyenin çalışmalarını yansıtmak için aktarılan bu paraların, aslında birilerini ihya etmek amacıyla peşkeş çekildiği görülmektedir” denildi.

‘KAMU VİCDANINA SIĞMAYACAK İŞLEM YAPILDI’

Açıklmanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana her fırsatta belediyemizin usulsüz harcamalarla tamamen borç batağına sürüklendiği ve zarara uğratıldığını anlatmaya çalışıyoruz. Kayyımlar tarafından bu şekilde çok sayıda usulsüz ve kamu vicdanına sığmayacak işlem yapıldığı anlaşılmaktadır.

Bir süredir tüm bu kirliliklerin üstünü örtmek amacıyla adı geçen internet sitesi ve başındaki kişi tarafından belediye yönetimimizi karalayan çok sayıda yalan habere imza atılmıştır. Bize yönelik bu saldırının neden yapıldığı, ortaya çıkan bu haberle sanırız daha iyi anlaşılmıştır.

Açık bir şekilde belirtiyoruz ki; halkın olan belediyelerimizin bu şekilde arpalık olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Bu nedenle; yapılan bu usulsüz işlem ve aktarılan para ile ilgili belediyemiz hukuk birimi tarafından ön inceleme başlatılmıştır. Yaptığımız incelemede belediyemizin tanıtımı yapılmadan fahiş bir ücret ödendiği belirlenmiştir. Söz konusu duruma ilişkin bu kararda imza yetkisi bulunan ve denetim görevini yerine getirmeyen belediye personelleri hakkında idari inceleme başlatılacaktır. Ayrıca, usulsüz ödemelere ilişkin söz konusu medya kuruluşu hakkında ilgili kurumlar nezdinde suç duyurusunda bulunulacaktır.”(HABER MERKEZİ)