Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile demokratik kitle örgütleri, Van'dan Hakkari’ye başlatılacak 6 günlük “İradeye Saygı Yürüyüşü”ne dair açıklama yaptı. DEM Parti binasında yapılan açıklamada, yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

Açıklamada, DEM Parti Van İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi şu ifadeleri kullandı:Kayyım anlayışı bu ülkede bir rejim haline getirilmek isteniyor. 3 Haziran’da Hakkari Belediyesi’ne atanan kayyıma karşı bir dizi eylem gerçekleştirildi. ‘Kayyım gaspına geçit vermeyeceğiz’ şiarıyla Türkiye genelinde başlatılan etkinlikler devam ediyor. 3 Temmuz’da Kurdistan ve Türkiye’den gelen yürüyüşçülerle birlikte Hakkari’ye doğru yürüyeceğiz.”

Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti! Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti!

HALKLARA ÇAĞRI Farklı kentlerden gelenleri Musa Anter Parkı’nda karşılayacaklarını ifade eden Dilekçi, ardından kitleyi Hakkari’ye uğurlayacaklarını söyledi. Dilekçi, “Bütün halkımızı yarın saat 15.00’da gerçekleştireceğimiz karşılama ve uğurlamaya davet ediyoruz. Eş Genel Başkanımız (Tuncer Bakırhan), milletvekillerimiz, STÖ’lerin ve halkın katılacağı yürüyüşe bütün halkları çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: İdris YILMAZ