Şırnak’ta Taciz İddiası ile Bir Uzman Çavuş Darp Edildi Şırnak’ta Taciz İddiası ile Bir Uzman Çavuş Darp Edildi

Onbinlerce kişinin katıldığı Van Newrozu’nda coşku alana sığmıyor. Çalınan müzik eşyiğinde kitle doyasıyal eğlenirken, Newroz alanı renkli görüntülere sahne oluyor.

AJANS65 TV - Her yıl olduğu gibi bu yıl da bölgesel kutlamaya ev sahipliği yapan Van Newrozu’nda alana coşku hakim. Çalınan müzik eşliğinde doyasıya halaylar çekilirken, alanda gençler ve kadınlar dikkat çekiyor.

Açılış konuşması ile başlayan Newroz kutlamalarında ilk konuşmayı Tertip Komitesi adına Ebru Demirtepe yaptı. Demirtepe, “Biz tecridi kabul etmiyoruz. Tecridin hiçbir ahlaki ve insanı yönü yoktur. Halkımız bu tecridi kıracaktır” ifadelerini kullandı.  

Ardından Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) Van İl Eşbaşkanı Harun Okay kısa bir konuşma yaptı. Okay, “Zalimlerin karşısında mücadele eden Kürt halkına selam olsun. Her türlü inkar politikalarını devreye koyanlara karşı mücadele edenlere selam olsun. Bu topraklarda çok acılar çekildi, çok zülüm gördük. Buna rağmen biz meydanlarda onlara karşı mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.(HABER MERKEZİ)

VAN NEWROZU'NU CANLI İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

VAN NEWROZU