ATM’lerde Bayram Sonrası Ne Değişecek? ATM’lerde Bayram Sonrası Ne Değişecek?

Van TSO seçimleri sürecinde yaşanan tartışmaların ardından oluşan yeni mecliste kavgalara devam edildiği öğrenildi. Başkan adaylarından İzzet Çoban’ın sosyal medya hesabından, “Tacire ve kente hiç bir yararı ve projesi olmayan ağzı küfürlü sokak kabadayılarının, üyesi ve daha önce başkan adayı olduğum kuruma böylesine zarar vermelerini kabul etmiyorum” ifadeleri dikkat çekerken, oturumda sinkafli küfürlerin ve yumrukların havada uçuştuğu belirtildi.

AJANS65 TV - Van, ekonomik krizin en derinden hissedildiği kentlerin başında olması, ekonomide son sıralarda yer alması tartışıladursun, Van’ın en önemli kurumlarından olan Van Ticaret ve Sanayi Odası(Van TSO) meclisi yaptığı kavga ile gündeme geldi. Önceki ayki meclis toplantısında kent esnafı ve tacirinin karşı karşıya bulunduğu sorunların tartışılması ve bu süreci aşmak için izlenmesi gereken yol haritası ve projelerden ziyade yapılan kavga tepkilere yol açtı.

ÇOBAN: ‘AĞZI KÜGÜRLÜ SOKAK KABADAYILARI…’

Van TSO seçimleri sürecinde yaşananlar sadece Van gündemini değil, ülke gündemini meşgul etmişti. Sonrasında oluşan mecliste zaman zaman tartışmaların yaşandığına ilişkin bilgiler kamuoyuna yansıyordu.

Van TSO seçimlerinde adaylar arasında yer alan İzzet Çoban, önceki ayki Van TSO meclis toplantısına ilişkin sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

“Geçtiğimiz günlerde VANTSO meclis toplantısında gerginlik yaşanmış. İktidar ve muhalefetin olduğu her mecliste gerginlikler olağandır ama karşılıklı hakarete ve küfürleşmeye varan tartışmaların yaşanması kentin tacirlerinin temsil edildiği bir kurum için kabul edilemezdir. VanTSO seçim sürecinde yaşanan rezilliklerden dolayı zaten yeterince prestij kaybetmişken yönetim sürecinde de projelerin ve kentin ekonomisinin tartışılacağı meclis toplantılarında küfürleşmeye varan rezilce kavgaların bu kuruma daha büyük zararlar vermesinden dolayı müteessirim. Tacire ve kente hiç bir yararı ve projesi olmayan ağzı küfürlü sokak kabadayılarının, üyesi ve daha önce başkan adayı olduğum kuruma böylesine zarar vermelerini kabul etmiyorum. Üyelerinize ve bu halka karşı olan ödevlerinizin bilincine varmanız, pek ümidimiz olmasa bile kent yararına birşeyler üretmeniz adına sizi sorumluluğa davet ediyorum.”

Meclis oturumunda yaşanan tartışmanın kavgaya dönüştüğü, sinkafli küfürlerin ve yumrukların kullanıldığı ileri sürüldü.