Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi

Van'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle 446 yerleşim yerinin yolu kapandı. Kent merkezinde ise alt yapı yetersizliği ve logarların tıkanması ile yollar göle dönüştü.

AJANS65 TV - Van’da son iki günde etkili olan kar ve yağmur hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dün gündüz saatlerinde etkili olmayı başlayan yağmur, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Sabaha kadar etkisini sürdüren yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 15, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye kadar ulaştı.

183 mahalle ve 263 mezra olmak üzere 446 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı, olumsuz hava koşuları nedeniyle 11 ilçede eğitim-öğretime bir gün ara verildi.

ÇATAK YOLUNA ÇIĞ DÜŞTÜ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çatak iki ayrı noktaya çığ düştü.  Van - Çatak ve Çatak - Pervari karayollarında iki ayrı noktaya düşen çığ nedeniyle ilçe ile ulaşım sağlanamıyor.  

Van kent merkezinde ise kar yağışı nedeniyle bazı ağaçlar devrildi, logarlar tıkandı, yollar adeta göle döndü.  Araçların bile güçlükle geçtiği yolların durumu tepkiye neden oldu. Kayyım yönetimindeki belediyeler ise kent merkezinde gözle görünür bir çalışma yapmıyor.(MA)