Van’da düzenlenen 1 Mayıs Bölge mitinginde renkli görüntüler ortaya çıktı. Özgür Basın Emekçilerinin öin sırada yer aldığı yürüyüş kortejinde hemen her kesimden emekçiler yer aldı.

AJANS65 TV - Van’da KESK, DİSK, Van Barosu, Van-Hakkari Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ile TMMOB öncülüğünde “Emek bizim söz bizim” şiarıyla 1 Mayıs Bölge Mitingi gerçekleştirildi.

Kentte ve bölgede onlarca STK’nın yer aldığı yürüyüş kortejinin en önünde ise Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) ile Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği (MKG) yer aldı. “Susturamayacaksınız” pankartı ile yürüyen özgür basın emekçileri, “Özgür basın susturulamaz” sloganı attı.

 Her STK’nın kendi rengi ile katıldığı, kendi sloganını attığı yürüyüş korteji Günpaş AVM’nın önünde başlayıp Musa Anter Barış Parkı’nda son buldu. Yürüyüş kortejinde ayrıca Dem Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Dem Parti Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullan Zeydan, KESK Eş Genel Başkanı Ahmet Karagöz,  ile Van Milletvekilleri, belediye başkanları, parti il ve ilçe örgütü temsilicileri katıldı.

ABK Soruşturması: Gözaltına Alınan Üç Polis Adliyede ABK Soruşturması: Gözaltına Alınan Üç Polis Adliyede

Düzenlenen mitingte ayrıca sanatçılar Fazıl Demir, Koma Janya ve Babetna da sahne alıyor.(HABER MERKEZİ)