Van çarşı merkezinin bir kesiminde dün akşamdan beri kesik olan elektrikler esnafı mağdur ederken, elektrikli kepenk sahipi yurttaşlar dükkanlarını açamazken, Japon Pasajı tamamen kapalı kaldı.

ÖZEL HABER: MUHİTTİN BOTAN

AJANS65 TV - Van’da yaşanan elektrik kesintisi, esnafı mağdur ediyor. Dün gece saat 21:00 sularında Van Ulu Cami civarında bulunan trafoda meydana gelen arızanın giderilememesi neticesinde esnaf dükkanlarını açamadı.

JAPON PASAJI ESNAFI İŞYERLERİNE GİREMEDİLER

Elektrik arızasının bir türlü giderilememesi neticesinde elektrikli kepenk kullanan esnaflar işyerlerini açamadılar.

Bölgenin önemli iş merkezlerinden olan Japon Pasajı, elektrik kesintisinden en fazla zarar gören esnaf oldu. İş merkezinin girişlerinde elektrikli kepenk kullanıldığından esnaflar işyerlerine giremediler.

‘MUHATAP BULAMADIK’

Büyük bir mağduriyet ile karşı karşıya bulunduklarını söyleyen esnaflar, “Bu bölgede elektrikli daraba kullanan hiçbir esnaf sabahtandır dükkanına giremiyor. Kiraların bu denli yüksek olduğu bir dönemde dükkanlarımızın kapalı olması bizi ciddi manada mağdur etti. VEDAŞ müdürüne ulaşmaya çalıştık, ama maalesef mümkün olmadı. Bize sürekli olarak, ‘burada değil’ dediler. Böylesi bir zamanda ortalıkta olmayacaksan, o zaman orada neden oturuyorsun” ifadeleri kullanılırken, arızanın bu denli sürmesine de adeta isyan ettiler.  

‘JAPON PASAJI VAN’IN EN CANLI İŞ MERKEZİ’

Elektriklerin kesik olmasından dolayı bu gün açılamayan Japon Pasajına ilişkin de konuşan esnaf, “Japon Pasajı Van’ın en canlı iş merkelerinden bir tanesidir. Bu iş merkezinde yüzden fazla esnaf var ve bu gün hiçbir tanesi dükkanını açamadı. Şimdi bu esnafların zararını kim karşılayacak?” dedi.

Çalıştırdığı kahvehanenin kepenkleri de elektrikli olduğu için bu gün çalışamadığını belirten çayocağı sahibi, “Bu gün enaç 2 bin TL kaybım oldu. Hem kira parası, hem de eleman parası… Gördüğünüz gibi şimdi burada, dükkanımın önüne sandalye çekmiş oturuyorum. Bir elektrik arızası nasıl oluyor da bu denli uzun sürüyor” değerlendirmesini yaptı.

Serra Bucak: Fotomontaj Kurgularla Hedef Alınıyoruz Serra Bucak: Fotomontaj Kurgularla Hedef Alınıyoruz

6-1

7-1

5-14

1-1