Gazeteci Yasin İpek, Vanspor hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımlarının ardından darp edildi. İpek, Vanspor'un şampiyonluk kupalarının haczedileceğini ve icra yoluyla satılacağını belirten bir paylaşım yapmıştı.

Gazetecinin Tahliyesine 'Toplumla Bütünleşmeye Hazır Değil' Engeli Gazetecinin Tahliyesine 'Toplumla Bütünleşmeye Hazır Değil' Engeli

İpek'in sosyal medya hesabından yaptığı, “Vanspor'un şerefi satılıyor. Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak, bir futbolcunun alacağını vermediği gerekçesiyle mahkeme kararıyla haciz işlemleri başlattı” şeklindeki paylaşım sonrası ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Darp raporu almak üzere hastaneye giden İpek'in suç duyurusunda bulunacağı bildirildi.

‘Ferhat’ın Adamları’

İpek, kendisini darp eden kişiyi tanımadığını, ancak "Vanspor’la ilgili bir daha haber yapma" tehdidi aldığını belirtti. İpek, “Bunlar Feyat Kıyak’ın adamlarıdır. Feyat Kıyak’ın Vanspor ile ilgili yaptığı usulsüzlükleri gündeme getirdiğim ve sessiz kalmadığım için bu saldırıya uğradım” dedi.

Editör: İdris YILMAZ