AJANS65-Van'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen coşkulu bir mitingde, "Özgür yaşamda ısrarcıyız" mesajı verildi. Bu önemli günde, Tevgera Jinên Azad (TJA) öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, kadınlar DEM Parti binalarında toplandı ve miting alanına doğru yürüdüler. Yürüyüş boyunca kadınlar, özgürlük ve yaşam haklarını vurgulayan sloganlar attı ve çeşitli pankartlar taşıdı.

 Etkinliğin Konuşmacıları ve Mesajları

Tertip Komitesi'nden Rojbin Bor, etkinliğe katılan kadınları selamladı. DEM Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı **Neslihan Şedal** konuşmasında, "Erkek ve devlet şiddetine karşı kadınlar mücadele ediyor. Bugün kadınlar, annelerimiz tecridin kırılması için büyük bir mücadele veriyorlar" dedi ve ekledi: "Kürt kadın mücadelesi, Kürt sorunu çözülünceye kadar devam edecektir."

DEM Parti İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt ise, "Haksız ve hukuksuz bir şekilde zindanlarda tutulan tüm kadınlara binlerce selam yolluyoruz. Her gün kadınlar sokakta katlediliyoruz. Özgür yaşamımızdan asla vazgeçmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan da, "Biz kadınlar varlığımız için uzun yıllardır mücadele ettik. Önümüzdeki seçimde, irademizi yok sayanlara karşı bir mesaj vereceğiz" dedi ve tüm direnen kadınlara selam gönderdi.

Miting, sanatçılar Nuray Balık ve  Feryal Öner'in sahne almasıyla sona erdi, katılımcılara müzik ve sanat yoluyla ilham verildi. Bu etkinlik, kadınların toplumsal değişim için bir araya gelme ve seslerini duyurma konusundaki kararlılıklarını bir kez daha gösterdi.

I M G 7738I M G 7744I M G 7737I M G 7736

Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede

Editör: İdris YILMAZ