Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor

Van’da kışın bastırması ve kar yağışının başlaması ile birlikte yüzlerce okulun kömürsüz olmasından dolayı çocukların buz gibi sınıflarda eğitim gördükleri belirtildi.

HABER MERKEZİ / AJANS65 TV

VAN - Van’da yüzlerce öğrencinin dondurucu havada soğuk sınıflarda eğitim gördükleri açıklandı. Eğitim Sen Vanr Şubesi sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada, önceki yıllarda yerel düzeyde ihalesi yapılarak karşılanan kömür ihtiyacının, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Kömür İşletmesi (TKİ) tarafından karşılanmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) ile taşınmaya başlandığı hatırlatması yapılarak, “o günden bu yana birçok okul kömürsüz kaldı, diğer okullardan ve kurumlardan kömür bulabilme yarışı içerisine girdi. Kışın kömürsüz kalan okullar, soğuktan hastalanan öğrenciler ve eğitim emekçilerinin sayısı giderek artıyor. Maalesef yerel kamu idarecileri de bu sorunu çözmek için bir çaba içerisine girmiyorlar” paylaşımına yer verildi.

Bu gün halen kömürü olmayan okulların bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Yüzlerce köy okulu dondurucu hava koşullarında eğitim faaliyeti yürütmeye çalışıyor. Yetkilileri sorumlu davranmaya ve bu sorunu derhal çözüme kavuşturmaya davet ediyoruz” denildi.

https://twitter.com/EgitimSenWan/status/1726880659744932188
Editör: İdris YILMAZ