Büyük umutlar ile Fatih Terim’i transfer eden Yunan ekibi Panathinaikos, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Terim ile yollarının ayrılığını duyurdu.

AJANS65 TV - ‘Fatih Terim Fonu’ ile gündeme gelen teknik dörektör Fatih Terim, Yunanistan takımı Panathinaikos’a transfer edildi. Konuya ilişkin o süreçte çok sayıda spekülasyon yapılmıştı. Ancak işler umulan gibi gitmedi. Yunanistan Ligi'nde art arda alınan kötü sonuçlar sonrası Yunan basınında Fatih Terim'e tepki giderek büyüdü. Eleştirileri oklarının hedefinde olan Terim için Yunan basınında son 2 lig maçı ve kupa finaline çıkamayabileceği belirtiliyordu.

Hem alınan başarısız sonuçlar hem de yapılan baskı sonrası Fatih Terim, 6 aylık Panathinaikos macerasını sonlandırdı.

Gülistan Koçyiğit: Hakkari'ye Kayyım Atamak 31 Mart'ın İntikamıdır Gülistan Koçyiğit: Hakkari'ye Kayyım Atamak 31 Mart'ın İntikamıdır

‘BAŞKANLA GELECEK SEZON PLANLARIMIZ UYUŞMADI’

Tüm bu yaşananların ardından Terim, Yunan ekibiyle ayrılığını duyurarak şu paylaşımda bulundu: "Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ekibimle birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak, çok kıymetli Panathinaikos taraftarlarına 13 senedir kavuşamadıkları şampiyonluğu hep beraber yaşatmaktı. Dün akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile, 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık. Bu değerlendirme neticesinde, profesyonel ilişkimizin devam etmemesinde karar kılındı.

Atina'da geçirdiğimiz altı ay boyunca bizi bağrına basan başta Panathinaikos taraftarlarına, Sayın Başkan Giannis Alafouzos'a, kulüp çalışanlarına ayrıca bana ve ekibime sevgi ve saygısını her fırsatta gösteren futbol kamuoyuna da çok teşekkür ediyorum. Panathinaikos kulübüne bundan sonraki süreçte en içten duygularımla başarılar diliyorum.

Yeni yollar ve yolculukların uzak olmadığı zamanlarda görüşmek dileğiyle.."(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan