Hatay'da, Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yıkılan ve 97 kişinin hayatını kaybettiği Özkan City Blokları'yla ilgili davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Duruşmada sanık müteahhit Mehmet Özkan, "Bizim dışarıda çoluk-çocuğumuz var. 16 aydır çok kötü bir haldeyiz" ifadelerini kullandı.

Bilirkişi Raporu ve Mahkeme Heyeti Değişikliği

ANKA Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, dört gün önce bilirkişi heyeti, dosyayı yetiştiremediği gerekçesiyle mahkemeden süre talep eden bir yazı gönderdi. Bugünkü duruşmada mahkeme heyetinin başkanının değiştiği öğrenildi.

Tahliye Kararı ve Ailelerin Tepkisi

Mahkeme heyeti, AK Partili müteahhit Mehmet Özkan ve kardeşi Yusuf Özkan hakkında tahliye kararı vererek duruşmayı eylül ayına erteledi. Yakınlarını kaybeden aileler, bu karara sinir krizi geçirerek tepki gösterdi. Aileler ve avukatları, sanıkların güçlü insanlar olduğunu ve bilirkişi raporunun gidişatını değiştirebileceklerini, tanıkların beyanlarını etkileyebileceklerini belirtti. Tahliye kararının diğer dosyaları da etkileyebileceği endişesi dile getirildi.

Mehmet Özkan’ın diğer dosyalardan tutukluluğu devam ediyor.

Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti! Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti!

4o

Editör: İdris YILMAZ