Eğitim Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu"na Tepki Eğitim Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu"na Tepki

Erzurum'un Lala Paşa Mahallesi Kara Veli Sokak'ta meydana gelen kavgada, 14 yaşındaki D.Y. göğsünden, sırtından ve koltuk altından yaralandı. Olay, Eski Numune Hastanesi'nin bulunduğu parkta iki genç grup arasında başlayan tartışmanın büyümesiyle patlak verdi. 17 yaşındaki Ö.G., "sallama" olarak bilinen döner bıçağıyla D.Y.'ye saldırdı.

Olayın Gelişimi
Parkta başlayan kavga, gençlerin kaçışmasıyla çevredeki mağaza ve apartmanlara sıçradı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan D.Y., saklandığı apartman girişinden sağlık görevlileri tarafından ilk müdahale yapıldıktan sonra hastaneye götürüldü.

Polis Takibi ve Yakalama
Olayda şüpheli olarak tespit edilen Ö.G. ve arkadaşları ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak polis ekiplerinin dikkatli ve özenli çalışması sonucunda, şüpheliler bir ara sokakta kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerden biri, olayda kullanılan döner bıçağının yerini polise gösterdi. Polis, Erzurum Garı'na yakın bir alandan yaklaşık bir metre boyundaki döner bıçağını buldu.

Yaralının Durumu ve Soruşturma
Olayda yaralanan D.Y.'nin hastanedeki tedavisi devam ederken, polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Editör: İdris YILMAZ