Partiler mahalli seçimlere hazırlanırken, CHP lideri Özel, İYİ Parti lideri Akşener'i ziyaret ederek ikili bir görüşme gerçekleştirildi. Yapılan ikili görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı. CHP’li Özel, "İşbirliği ihtimalini sorduk" derken Akşener, GİK'te konuyu tekrardan tartışacaklarını söyledi.

AJANS65 TV – Yeril seçimlerde ittifak çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Özel’e Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftçi ile Gökhan Zeybek ve Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın; Akşener’e de genel başkan yardımcıları Oktay Vural, Burak Akburak ve Ayfer Yılmaz ile Grup Başkanı Koray Aydın eşlik etti.

Özel İYİ Parti Genel Merkezi önünde karşılanmadı.

Görüşme sonrası ikili ortak basın açıklaması düzenledi. Özgür Özel, "Yerel seçim için iş birliği olup olmayacağını sorduk. İYİ Parti'nin aldığı bir karar var. İttifak kelimesi yoruldu ama iş birliği ihtimalini sorduk" dedi.

Akşener de "Yerel seçimde işbirliğini yeniden GİK'e soracağız. GİK pazartesi toplanacak. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur" diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ DA ZİYARET ETMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i daha önce de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ziyaret etmişti.

Görüşmenin ardından Yavaş tek başına bir açıklama yapmış, “Bugün sayın Genel Başkanımızın (Özgür Özel), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e selamlarını getirdim. Bu kadar. Bundan sonrası için bir gelişme olur mu, olmaz mı bilmiyorum. İçerik olarak ben bir şey iletme durumunda değilim. Çünkü iki partinin de yetkili kurulları var. Sadece onu ilettim ve şimdi ayrılıyorum. Daha sonrasını gerek görürlerse parti kurulları bir açıklama yaparlar" ifadelerini kullanmıştı.

Akşener de bu görüşmeyi, ‘nezaket ziyareti’ olarak değerlendirmişti.

Akkoş: İlçenin Her Mahallesine Kadın Eli Değecek Akkoş: İlçenin Her Mahallesine Kadın Eli Değecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Akşener ile telefonda görüşmüş, basın mensuplarına yapığı açıklamada Akşener ile her an görüşülebileceğinin sinyalini vermişti.

Akşener daha önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirmesi beklenen görüşmeye ilişkin soru üzerine, "Sayın Özgür Özel randevu istedi, ben de verdim. Bilmiyorum gerisini" demişti. (HABER MERKEZİ)