VANDEM Parti Büyükşehir Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal, esnaf ziyareti sırasında konuşan bir esnafın AKP’ye oy verdiği için pişmanlığını dile getirdiğini aktardı. Şedal'a göre, esnaf, "İnsanlar çöpten ekmek yiyor" diyerek duygularını ifade etti.

DEM PARTİ SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van İl Örgütü, Gürpınar ve Gevaş ilçelerinde halk buluşmaları düzenledi. Binlerce kişinin katıldığı buluşmalarda, DEM Parti'nin seçim çalışmaları devam etti.

Dem Parti Van (4)

ESNAF İSYANINI DİLE GETİRİYOR

Gürpınar ilçesindeki halk buluşmasına yüzlerce yurttaşın katıldığı belirtildi. Berdan Öztürk'ün de aralarında bulunduğu parti temsilcileri, buluşmada konuşmalar gerçekleştirdi. Öztürk, "Bizi yok sayan bu sistemle bizim de bir derdimiz var. Tekçi, faşist sistemle mücadelemiz Kürtlerin demokratik bir ortamda yaşaması içindir. Çocuklarımız ana dilinde eğitim görmeli, kültürümüzü yaşamalı ve tarihimizi bilmeliyiz" dedi.

CHP'den Önemli Açıklama: Etki Ajanlığı Düzenlemesi ve 6284 Sayılı Yasa Gündemde CHP'den Önemli Açıklama: Etki Ajanlığı Düzenlemesi ve 6284 Sayılı Yasa Gündemde

Dem Parti Van (3)

ESNAFLARIN TEPKİSİ

İpekyolu ilçesindeki esnaf ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal ile İlçe adayları Cevdet Altındağ ve Canan Uzunay'ın yoğun ilgi gördüğü bildirildi. Şikayetlerini dinleyen adaylar, belediyeleri kazanmaları durumunda esnafı rahatlatacaklarını belirttiler. Ziyaretler sırasında konuşan bir esnaf, daha önce AKP'ye defalarca oy verdiğini ancak pişmanlık duyduğunu ifade etti. Esnaf, "Ak Parti'ye o kadar oy verdim, verdiğim için çok pişmanım. Ekmeğe muhtaç hale geldik. Ak Partili başkan buradan geçiyor, ona diyorum ki, insanlar çöpten ekmek alıyor, çöpe giden hayvan yemeklerini insanlar tüketiyor. Yeter artık. Allah yar ve yardımcınız olsun, arkanızdayız" şeklinde konuştu.

Dem Parti Van (2)

Editör: İdris YILMAZ