Amedspor İçin Şampiyonluk Senaryoları Amedspor İçin Şampiyonluk Senaryoları

Dem Partili Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının itiraz üzerine geri alınmasına ilişkin bir açıklama yapan Diyarbakır Barosu eski başkanı Mehmet Emin Aktar, Zeydan’ın memnu haklarının 04.04.2023 tarihinde Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar ile iade edildiğini belirterek, “Karara karşı temyiz yoluna başvurulmadığından kesinleştiği” açıklamasını yaptı.

AJANS65 TV - Van’da seçimi büyük bir farkla kazanmasına rağmen başvuru üzerine memnu hakları geri alınan Dem Parti Abdullah Zeydan yerine mazbata AKP’li Abdulahat Arvas’a verildi. Birçoük çevreden bu karara yönelik tepkiler gelirken, bir açıklama da Diyarbakır Barosu eski başkanı Mehmet Emin Aktar’dan geldi. Sosyal medya hesabından paylşımda bulunan aktar şu paylaşımı yaptı:

“Abdullah Zeydan ile ilgili olarak Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 04.04.2023 tarihinde verilen ek karar ile memnu (yasaklanmış) hakların iadesine karar verildiği, karara karşı temyiz yoluna başvurulmadığından kesinleştiği; yasanın öngördüğü kanun yolunun temyiz kanun yolu olduğu ve bu husus kararda  açıkça gösterilmesine karşın 29.03.2024 tarihinde Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünün yazısı gerekçe gösterilerek yasal olarak öngörülmeyen biçimde önceki kararın ortadan kaldırılmasına karar verilmiştir. Temyiz yolu açık olduğundan bu keyfi karar kesinleşmemiştir. Bu nedenle uygulanamazdır. Bu keyfi ve hukuksuz uygulamaya karşı durmak öncelikle tüm hukukçuların görevidir.”(HABER MERKEZİ)