CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hak-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki heyet ile CHP genel merkezinde bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrasında Mahmut Arslan açıklamalarda bulundu.

Yerel Seçim Başarısı ve İşçi Sorunları
Arslan, CHP'nin yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı tebrik etmek ve belediyelerdeki sorunları paylaşmak amacıyla ziyarette bulunduklarını belirtti. Görüşmenin son derece verimli geçtiğini ifade eden Arslan, "Var olan sorunlarımızı kendileriyle paylaştık. Bundan sonraki süreçte bu diyaloğun devam etmesi hususunda genel bir kanaatimiz var. İnşallah kendileri de yakın bir zamanda bizleri ziyaret edecek. Bu ziyaretler, karşılıklı görüşmeler, Türkiye'nin sorunlarının çözümü konusunda önemli bir adım" dedi.

Akaryakıt Zammı ve Ekonomik Etkileri: Türkiye'de Fiyatlar Artıyor Akaryakıt Zammı ve Ekonomik Etkileri: Türkiye'de Fiyatlar Artıyor

Asgari Ücret ve Ortak Çalışma
Asgari ücrete ara zam talepleri ile ilgili bir soru üzerine Arslan, HAK-İŞ, TÜRK-İŞ ve DİSK'in bir haftadır ortak çalışma yürüttüğünü belirtti. "3 konfederasyonla bir haftadır çalışıyoruz. Ortak bir metin hazırladık. Yarın TÜRK-İŞ'te bu açıklamalarımızı yaparsak, arkadaşlarımız açısından haksızlık etmemiş oluruz" dedi. Ayrıca, sadece eleştiride bulunmak değil, çözüm önerileri de sunmak istediklerini vurguladı.

Çalışma Hayatının Sorunları
Arslan, konfederasyonların bir araya gelmesinin sadece enflasyonla ilgili olmadığını belirtti. "Çalışma hayatının pek çok sorunu var. Bu sorunların tamamına yönelik biz ortak bir çalışma başlattık. Bu çalışmalarımızı 3 konfederasyon bir araya gelerek önce teknik düzeyde, sonra da başkanlar düzeyinde, yarın da inşallah bu tespitlerimizi, taleplerimizi, varsa eleştirilerimizi kamuoyuyla paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Bu görüşme, Türkiye'nin çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümüne yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: AA