Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Biz yoksak hizmet yok" söylemine bir tepki de DEVA lideri Ali Babacan’dan geldi. Babacan, "İl il, ilçe ilçe, halkı tehdit etmek için dolaşıyor" diyerek  vatandaşın artık korkmadığını söyledi.

AJANS65 TV – 31 Mart yerel seçimlerine yönelik partilerin çalışmaları devam ederken, parti liderlerinin sert eleştirileri de devam ediyor. DEVA Partisi, Bilkent Otel’de belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim mitinglerine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

'BİR ESNAFIN KAPISINI ÇALMIŞLIĞI YOK'

Erdoğan yönelik eleştirilerinde Babacan, "Ülkenin cumhurbaşkanı, yerel seçim çalışmalarına başladı, il il dolaşıyor. Yanlış anlamayın bizim yaptığımız gibi halkın sorunlarını dinlemek için dolaşmıyor" dedi. Babacan, bir esnafın kapısını çalmadığını, bir manava girmediğini, emekli ile sohbet etmediğini ve bir kahvede çay içmişliğinin olmadığını söyleyerek, “Yaptığı, yapacağı hizmetleri anlatmak için de dolaşmıyor. İl il, ilçe ilçe, halkı tehdit etmek için dolaşıyor. Kürsüye çıkıyor, ‘Biz yoksak, hizmet yok’ diyor. ‘Biz yoksak, doğal gazı göremezsiniz’ diyor. ‘İktidar benim. Belediye benden olmazsa, şehrinize hizmet beklemeyin’ diyor. Aba altından sopa göstermek diye bir tabir vardır. Erdoğan artık sopayı aba altından göstermiyor. Elinde sallaya sallaya sopayı gösteriyor” şeklinde konuştu.

Türkiye'de Her 5 Çocuktan Biri İşçi: Çocuk İşçiliğiyle Mücadelede Etkili Adımlar Atılmıyor Türkiye'de Her 5 Çocuktan Biri İşçi: Çocuk İşçiliğiyle Mücadelede Etkili Adımlar Atılmıyor

‘TEHDİTLE ŞANTAJLA KENDİNİZİ YORMAYIN’

Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Gittiği her yerde insanlara hep bir ağızdan tekrarlattırdığı, ‘tek millet’ dediği anlaşılan o ki, sadece kendisine oy verenlerden ibaret. Yeni ortaklarının diline hemen uyum sağladı, tehdide şantaja alıştı. Buradan kendisine sesleniyorum: Sayın Erdoğan, hiç boşuna tehditle şantajla kendinizi yormayın. Vatandaşımız antrenmanlı. Yıllar öncesinden tanıyor, biliyor bu dili. 90’ların karanlığından biliyor. Küçük ortağınızdan biliyor. Küçük ortağınızın kol kanat gerdiklerinden biliyor bu tehditleri, şantajları. Sayın Erdoğan, siz hiç boşuna yorulmayın. Vatandaş bu şantaj siyasetini gayet iyi biliyor. Vatandaş bu sesten, bu tehditlerden korkmuyor." (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan