Millet İttifakı bileşenleri arasında yer alan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak, "Eli genel merkezlerinde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez" dedi.

AJANS65 TV  - Genel seçimler öncesinde oluşturulan Altılı Masa’nın bileşenleri arasında yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki yerel seçimde destek verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu CHP içindeki konumu üzerinden sert bir dille eleştirdi.

Yeni Müfredata Karşı 'Ortak Mücadele' Kararı Yeni Müfredata Karşı 'Ortak Mücadele' Kararı

Haliç Kongre Merkezi'nde partisinin İstanbul aday tanıtım ve proje lansmanında konuşan Akşener, İmamoğlu’nu hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

'AKLI ŞAHSİ SİYASİ HESAPLARDA, SURETİ İSTANBULLULARDA'

"Eli genel merkezlerinde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez. Aklı şahsi siyasi hesaplarında, sureti İstanbullularda olanlar bu şehri yönetemez. Sırtında ihmallerin yükünü taşıyanlar da elinde koltuk kavgalarının bayrağını tutanlar da bu şehri yönetemez. Bu şehri artık, İstanbul yoluna baş koyanların yönetmesi gerekiyor."

'AYNADAN BİRBİRİNİN AYNISI OLAN İKİ SİYASET ANLAYIŞI'

"Farklı görünen ama aynadan birbirinin aynısı olan iki kutuplu siyaset anlayışını reddettiğimiz için kutlu bir yola çıktık" diyen Akşener, şöyle konuştu:

"Bu buyurgan siyasete son vermek için zorlu bir yola çıktık. Kuyruk siyasetini reddederek hür ve müstakil yepyeni bir yola çıktık. Bizim siyaset anlayışımızda seçim demek koltuk demek değildir. Kazanmak demek de kirli pazarlıkların peşinde koşmak değildir. Bizim için siyaset milletine faydalı iş yapabilmektir.

‘BU DANIŞIKLI DÖVÜŞE MECBUR DEĞİLİZ’

Bu kısır döngüye mecbur değilsiniz. Bu danışıklı dövüşe mecbur değilsiniz. Ülkemiz için güvenliği özgüre, kalkınmayı adalete, vatan sevgisini de demokrasiye tercih etmeye mecbur değilsiniz.

İstanbul bugün sığınmacılarla dolan taşan, yoksullukla boğuşan bir şehir. Şimdiye kadar tüm Türkiye'ye olduğu gibi İstanbulumuzda da problemler kronikleşti. İnsanlarımız ötekileştirildi.

İstanbul'a hizmet etmeye çalışanlar da oldu. O yüzden hakkı hakka teslim etmek lazım. Hala yetersiz kalan birçok hizmet var. Çünkü siyasetin geldiği noktada İstanbul'a hep paranın şehri olarak bakıldı. İstanbul'a hep intikam aracı olarak bakıldı.

Bu şehri artık aklı sadece İstanbul'da olanların yönetmesi gerekiyor. Bu şehri artık ilgisi ve odağı İstanbul'un sorunlarında olanların yönetmesi gerekiyor."

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti lideri Meral Akşener en son İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "reklam panolarında kullanılacak seçim afişlerinin engellendiği" iddia etmişti.

İmamoğlu'ndan Akşener'e iddiayla ilgili "Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz girişimde, eylemde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler" demişti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan