23 Nisana ilişkin yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e sert sözlerle yüklenerek, “ Sakandalların asal sorumlusu” ifadelerini kullandı. Bahçeli, Dem Parti’nin de kapatılmasını istedi.

AJANS65 TV – 23 Nisan kutlamalarına ilişkin yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kullandığı sert ifadelerle dikketleri üzerine çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen Küresel Görünüm Forumu'nda Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirme yaptığı sırada kullandığı 'locals' ifadesi tartışma yaratmıştı.

Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var

Hazine ve Maliye Bakanlığı Şimşek'in ifadeleri hakkında açıklama yapmış ve açıklamada, "Ekonomi/finans terminolojisinde yer alan 'locals' kelimesinin siyasi malzeme yapılmaya devam edilmesini hayretle izliyoruz ve bu açıklamayı zaruri görüyoruz" denilmişti.

BAHÇELİ’DEN SERT “LOCALS” AÇIKLAMASI: MÜFSİT ZİHNİYET

Yaptığı açıklamada Bahçeli, “Türk milletini ‘yerel halk’ ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir. Küresel Emperyalizmin tasallut ve telkini altında iç huzur ortamını zedelemek suretiyle faal halde bulunan terör sevicilere boyun eğmek, serpilen hıyaneti özgürlük ve demokrasi çerçevesinde normalleştirip yumuşatmak, bilinmelidir ki, milli felakete çanak tutmak, devlete ve millete kast etmektir” şeklinde konuştu.

Yaptığı yazılı açıklamada Bahçeli, Dem Parti’nin de kapatılmasını istedi.(HABER MERKEZİ)