Diyarbakır’da İki Kadın Gazeteci Gözaltına Alındı Diyarbakır’da İki Kadın Gazeteci Gözaltına Alındı

Bakan Işıkhan: Asgari Ücrete Zam Yapılmayacak, Emeklilere Refah Payı Verilmeyecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Meclis'te AKP Grup Toplantısı öncesinde asgari ücret ve emekli aylıklarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Işıkhan, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmayacağını belirtti ve "Yeni asgari ücret için Aralık ayında bir araya geleceğiz" ifadelerini kullandı.

"Ara Zam Olmayacak"
"Asgari ücrete zam olacak mı?" sorusuna yanıt veren Bakan Işıkhan, Temmuz ayında ara zam yapılmayacağını vurguladı. Işıkhan, "Başta nasıl karar aldıysak süreç öyle işleyecek. Yeni asgari ücreti belirlemek için Aralık ayında bir araya geleceğiz," dedi.

Emeklilere Refah Payı Verilmeyecek
Bakan Işıkhan, emeklilere refah payı verilmeyeceğini de açıkladı. "En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak. Bunun dışında asgari ücrete ara zam düşünmüyoruz," ifadelerini kullandı.

Kararların Arkasında Duruyoruz
Vedat Işıkhan, alınan kararların arkasında durduklarını belirterek, "Temmuzda ara zam yok, başta nasıl karar aldıysak süreç öyle işleyecek," dedi. Bu açıklamalar, asgari ücretle çalışanlar ve emekliler için büyük önem taşıyor ve ekonomik planlamalarını etkileyecek.


 

Editör: İdris YILMAZ