Erdoğan'dan Sokak Köpekleri İçin Talimat: "Bu İşi Bir An Önce Neticelendirin"
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin sokak köpekleriyle ilgili çalışmalarına hız verilmesi talimatını verdi. İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın haberine göre, AKP'nin MYK toplantısında Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sokak hayvanları ile ilgili güncel verileri paylaştı. AKP Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler de çalışmaların geldiği son noktayı anlattı.

Van'da İmam Cuma Hutbesinde Siyasete Girdiği İddia Edildi, Cemaat Camiyi Terk Etti Van'da İmam Cuma Hutbesinde Siyasete Girdiği İddia Edildi, Cemaat Camiyi Terk Etti

"Uyutma" Konusunda Temkinli Yaklaşım
Erdoğan, sokak köpeklerinin "uyutulması" konusuna temkinli yaklaştı. Güler, 5199 sayılı kanunda uyutmanın zaten mevcut olduğunu ancak kamu güvenliği açısından kapsamın genişletileceğini belirtti. Bu açıklama üzerine Erdoğan, "Bu işi bir an önce neticelendirin. Çalışma metnini de bir an önce bitirip, bana sunun" dedi.

Barınakların Niteliği ve Kalitesi
Toplantıda, yerel yönetimlerin rolü ve barınakların niteliğinin artırılması da gündeme geldi. Köpeklerin sadece barınaklara alınarak sorunun çözülemeyeceği, barınaklardaki imkân ve şartların iyileştirilmesinin de önemli olduğu vurgulandı.

Meclis'e Sunulacak Teklif
Öte yandan, hazırlanan teklifin Meclis kapanmadan Meclis Başkanlığı'na sunulacağı belirtildi. Bu gelişmeler, sokak köpekleri sorununa yönelik çözüm arayışlarının hız kazandığını gösteriyor.


 

Editör: İdris YILMAZ