Biden, San Francisco kentinde düzenlenen bir etkinlikte Putin'e ettiği küfür ile gündeme geldi. Biden, Rusya liderini 'çılgın bir o... çocuğu' sözleriyle niteledi.

AJANS65 TV - “Akli melekeleri yerinde olmadığı” eleştirilerine maruz kalan ABD Başkanı Joe Biden, San Francisco kentinde düzenlenen bir etkinlikte Rusya lideri Vladimir Putin'e 'çılgın bir o... çocuğu' diyerek tepki gösterdi. Bağış toplama etkinliğinde iklim değişikliği hakkında konuşan Biden, 'nükleer tehdidinin hala gündemde olduğunu' dile getirdi.

İsrail Ordusundan Cenin'e Baskın İsrail Ordusundan Cenin'e Baskın

Rusya Devlet Başkanı Putin'e de küfür eden Biden, şu ifadeleri kullandı: “İnsanlık için en son tehdit, iklim krizi. Ancak, Putin ve diğerleri gibi o... çocukları yüzünden nükleer çatışmalar konusunda da endişelenmeliyiz."

Kasım ayında düzenlenecek seçimler öncesi yönelik eleştirilerini artıran Biden, Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin ölümünün ardından yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu: "Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz, ancak Nalvani'nin ölümünün Putin ve haydutlarının yaptığı bir şeyin sonucu olduğuna şüphe yok."(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan