VAN-DEM Parti'nin Erciş Belediyesi Eşbaşkan adayları Baran Bilici ve Güler Temel, seçim çalışmaları kapsamında Pay, Tırmıklı ve Yeşilova mahallelerinde seçmenlerle buluştu. Buluşmalarda halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan eşbaşkan adayları, mahalle meydanlarında halay ve zılgıtlar eşliğinde coşkulu karşılamalar aldı.

Yeşilova Mahallesi'nde yapılan halk ziyareti kısa sürede miting havasına büründü. Eşbaşkan adaylarına destek mesajları veren yüzlerce kişi, "Sizin olanı size iade edeceğiz. Size söz veriyoruz," ifadeleriyle eşbaşkanların vaatlerine destek verdiklerini gösterdi. Güler Temel, seçim kampanyası süresince birçok mahalleyi ziyaret etti ve her durakta büyük ilgi gördü. Eşbaşkan adaylarının etrafında toplanan yüzlerce kişi, seçim müziklerine eşlik ederek uzun halaylar çekti ve renkli görüntüler oluşturdu.

‘HALKÇI BELEDİYECİLİK SİSTEM İÇİN TEHDİTTDİR’

Güler Temel, buluşmalarda yaptığı konuşmada, "2019 yılında Erciş Belediyesi Meclis üyeliğine seçildim. Belediyeye geldiğimizde, 2015’da halkın iradesini gasp eden kayyım belediyeyi işlevsiz hale getirmişti. HDP'nin kazanımlarını yandaşlara peşkeş çektiler. Biz hesap sormaya başlayınca, yönetimimize kayyım atandı. AKP ve diğer sistem partilerinin yolsuzlukları basında yer alırken, neden hiçbirine kayyım atanmadı? Çünkü onlar, sistem için tehdit oluşturmayan partilerdi. Ancak halkçı belediyecilik yaparsanız, sistem için tehdit olursunuz. Bizler halkın partisiyiz ve bu coşkunuz gücümüze güç katacaktır," 

'PROJELERİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ'

Temel Erciş'te halkçı belediyecilik sistemini uygulayacaklarını ve halklar birlikte kararlar alacaklarını ifade etti. Temel, " Geçmiş dönemde olduğu gibi kenti sorunlarını birlikte konuşacağız ve birlikte çözümler üreteceğiz. Bu gün nasıl size geldiysek sizden oy istediysek yarın belediye yönetimini aldığımızda size tekrar geleceğiz ve sorunlarınızı aynı zamanda çözüm önerilerinizi dinleyeceğiz" dedi. 

‘BELEDİYEYİ AİLE ŞİRKETİNE DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜLER’

Baran Bilici, Güler Temel'in konuşmasının ardından söz alarak, Erciş Belediyesi'nin 2014 yılı öncesinde aile şirketi gibi yönetildiğini ve belediyenin yalnızca yandaşlara hizmet ettiğini vurguladı. Bilici, "Erciş büyük bir ilçe. Mevcut AKP adayı iki dönem belediye başkanlığı ve bir dönem milletvekilliği yapmış. Ancak, seçimlerde yüz yüze geldikleri seçmenlerin sorunlarına çözüm üretmemişler. 'Erciş'i il yapacağız' gibi vaatlerle karşımıza çıkıyorlar ama 25 yıldır iktidarda olmalarına rağmen neden şimdiye kadar bu vaadi gerçekleştirmediler? Erciş halkı bu sorunun hesabını soruyor," dedi.

Kulis: Belediyeler Artık Kendi Yağlarıyla Kavrulacaklar Kulis: Belediyeler Artık Kendi Yağlarıyla Kavrulacaklar

ERCİŞ SEVDALILARI ERCİŞ’E İHANET ETTİ’

Bilici, AKP'nin Erciş'e ihanet ettiğini, halkın iradesine kayyım atayarak büyük bir saygısızlık yaptığını belirtti. "Erciş'i enkaza çevirdiniz ve şimdi 'biz toparlarız' diyorsunuz. Halkın toplantılarınıza silahlı korumalarla giderek, halka güvenmediğinizi gösteriyorsunuz. Erciş halkı da size güvenmiyor," ifadelerini kullandı.

Erciş Belediyesi Eşbaşkan adayı Baran Bilici, geçmiş dönemlerde belediyenin iki aile tarafından kontrol edildiğini ve yalnızca belirli gruplara hizmet edildiğini eleştirdi. Bilici, "Erciş büyük bir ilçe ve şimdi AKP'nin adayı, geçmişte iki dönem belediye başkanlığı ve bir dönem milletvekilliği yapmış biri. Yıllardır süregelen sorunlara rağmen, 'Erciş'i il yapacağız' gibi gerçekçi olmayan vaatlerle karşımıza çıkıyorlar. 25 yıl iktidarda kalmalarına rağmen, neden şimdiye kadar bu vaadi gerçekleştirmediler?" şeklinde konuştu.

‘GÜVENMEDİĞİNİZ HALKTAN OY MU İSTİYORSNUZ?’

Bilici, AKP'nin Erciş'e verdiği zararı vurgulayarak, halkın iradesine kayyım atanmasını en büyük saygısızlık olarak nitelendirdi ve "Erciş'i enkaza çeviren sizlersiniz. Koruma ordusuyla halkın karşısına çıkmak, halka olan güvensizliğinizi gösteriyor. Erciş halkı sizlere güvenmiyor ve inanıyorum ki, halkımız sizi Ankara'ya geri gönderecek" dedi.

Konuşmasının ardından Bilici tarafından sıralanan projeler, halkın alkışları ve destek tezahüratlarıyla karşılandı. Eşbaşkan adaylarının ziyaretleri, Yeşilova mahallesi başta olmak üzere diğer bölgelerde yoğun ilgi ve coşkuyla devam etti. Zılgıt ve sloganlar eşliğinde karşılanan eşbaşkan adayları, Erciş halkının desteğini arkalarına alarak seçim çalışmalarını sürdürdüler.

Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.43Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.43 (1)Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.42Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.41Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.40Whatsapp Image 2024 03 03 At 23.18.38Whatsapp Image 2024 03 03 At 20.24.26Whatsapp Image 2024 03 03 At 20.24.26 (1)Whatsapp Image 2024 03 03 At 20.24.27Whatsapp Image 2024 03 03 At 20.24.28Whatsapp Image 2024 03 03 At 20.21.30