Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesinde gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı gerçekleştirilen duruşmada, "kişiyi hürriyetten yoksun kılma", "ihmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs" ve "çocuğa karşı eziyet" suçlarından yargılanan sanık Kamuran Pınar A. (46) ve taraf avukatları hazır bulundu. Diğer sanık Kamuran Pınar A'nın kızı E.Z.A. (17) ise duruşmaya katılmadı.

Hakkari'de Siyasi Partiler ve STK'ların Öncülüğünde "Demokrasi Yürüyüşü" Başladı Hakkari'de Siyasi Partiler ve STK'ların Öncülüğünde "Demokrasi Yürüyüşü" Başladı

AA'nın aktardığına göre; mahkeme heyeti, Kamuran Pınar A'ya "eziyet" suçundan 7 yıl, "çocuğa karşı cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetten yoksun kılma" suçundan 8 yıl olmak üzere toplam 15 yıl hapis cezası verdi. Kızı E.Z.A. ise "çocuğa karşı kişiyi hürriyetten yoksun kılma" suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kamuran Pınar A. "ihmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan beraat etti.

**Hastanede Tedavi Gördü**

Bursa'daki dairesini Kamuran Pınar A'ya kiraya veren Aydın S., kirasını ödemeyen kadına dava açmış ve mahkeme evin tahliyesine karar vermişti. Tahliye için adrese giden icra ekibi, çilingir yardımıyla dairenin kapısını açtırmıştı. Kilidi değiştirerek tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A. hakkında polis ifadesi alındı. Bu sırada çöplerle dolu evin temizlenmesi için çağrılan Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, 2022'nin Temmuz ayında kapısı kilitli bir odada çöpler arasında sağlık durumu kötü olan erkek çocuk C.M.A.'yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin Kamuran Pınar A'nın ablası Yasemin A. olduğu belirlenmiş, C.M.A. savcılık kararıyla Antalya'da yaşayan anneye teslim edilmişti. Daha sonra C.M.A. ile Kamuran Pınar A'nın kızı E.Z.A. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerince koruma altına alınmıştı. C.M.A, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alınmıştı.

Tutuklanan Kamuran Pınar A., yargılama devam ederken adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Sanık Kamuran Pınar A. ve kızı E.Z.A. hakkında ayrı davalar açılmış ve bu iki dosyanın birleştirilmesine karar verilmişti.

Editör: İdris YILMAZ