CHP’nin Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk, dün listelerin teslim edildiği saatte adaylıktan çekildiğini açıkladı. Çekilme sonrası CHP İlçe Seçim Kurulubaş başka bir isim bildirdi.

AJANS65 TV - 31 Mart seçimlerine ilişkin dün listelerin seçim kuruluna teslim edilmede son gündü. Hararetle bir çalışma içerisine girerek zamanla yarışan parti örgütleri, sorunsuz bir şekilde aday listelerini teslim etme yarışına girdiler.

‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’ ‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’

Fakat Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  sondakika adaylıktan çekilen isim ile sarsıldı. CHP Alaca belediye başkan adayı Hüseyin Türk, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Sonrasında sosyal medya hesabından akşam saatlerinde bir açıklama yapan CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk, “Bana değer veren büyüklerim, küçüklerim ve kardeşlerim, desteğini çekmeyen, her konuda yardımcı olan siyasi arkadaşlarım, üzgünlüğüm ile adaylığımdan çekildim. Bu durumdan CHP Alaca Teşkilatı’nın hiçbir suçu yoktur, kendi düşüncelerimle ve sıkıntılarımla adaylıktan çekildim. Herkese başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

ADAY DEĞİŞTİ

CHP, Alaca Belediye ve İl Genel Meclis üyesi aday listelerini İlçe Seçim Kuruluna teslim etti. CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk’ün istifasının ardından aday değişti. 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri için CHP’nin Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Çinkaya olarak değiştirilerek, başvuru resmileştirildi.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan