Manisa Saruhanlı'da başvuruların son gününde ilçe seçim kurulu, mevcut Belediye Başkanı ve CHP'nin başkan adayı Zeki Bilgin’in adaylık başvurusunu saat 17.00'dan sonra yapıldığı gerekçesiyle reddetti.

AJANS65 TV – Dün, partilerin aday listelerini Yüksek Seçik Kuruluna sunmalarındason gündü. Partilerde hareketli bir çalışma yürütülürken, zamanla da yarış vardı. Zamana yenilen yer ise Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre CHP'li mevcut belediye başkanı ve başkan adayı Zeki Bilgin, seçime katılamama tehlikesiyle karşı karşıya.

Halk TV yayınına katılan gazeteci Barış Pehlivan, Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu'nun Bilgin’in belgelerini son saat olan 17.00'dan sonra verdiği gerekçesiyle başvurusunun reddedildiğini duyurdu.

LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi! LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi!

CHP yönetimi, Zeki Bilgin’in adaylık başvurusu ve meclis üyeleri listesinin elektrik kesintisi sebebiyle 17.08’de YSK sistemine girildiğini iddia ederek itirazda bulundu.

Yansıyan bilgilere gire İYİ Parti, AKP ve MHP de CHP'nin itirazına itiraz etti. YSK’nın değerlendirme süreci devam ediyor.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan