CHP bir istifa daha geldi. Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Şok eden istifada Yardımcı, yerel seçimde aday belirleme süreçlerinde parti örgütlerinin ve seçmenin itirazlerının dikkate alınmaması nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.

AJANS65 TV  - CHP'de istifaların arkası kesilmezken, istifaların sebebinin, yerel seçimde aday belirleme yönteminden kaynaklandığı belirtildi. İstifa eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

PM'DEKİ GÖREVİNE DEVAM EDECEK

"Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibari ile istifa ederek örgütümün takdiri ile seçildiğim Parti Meclisi görevime devam ederek, örgütümüzün ve seçmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğim" diyen Yardımcı, belediye başkan adayı belirlenmesinde tabanın ve parti örgütlerinin itirazlarının dikkate alınmadığını belirtti.

Yerel seçimde partinin başarısı için çalışmayı sürdüreceğini vurgulayan Yardımcı, şu açıklamayı yaptı:

"Göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin emeklerini gözeterek, liyakat esaslı, belirlenen kurallara ve talimatlara uygun bir aday belirleme süreci olması için mücadele ettim.

Yaptığım tüm uyarılara ve müdahalelere rağmen Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerinin ve seçmenlerimizin vicdanını yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti.

Erdoğan, Sigara Satışını Durdurma Planını Değerlendiriyor: İngiltere Modeline Bakış Erdoğan, Sigara Satışını Durdurma Planını Değerlendiriyor: İngiltere Modeline Bakış

Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerinden ve seçmenlerimizden gelen tepkilere kulak tıkamamı kimse bekleyemez. Benim asli sorumluluğum onlaradır.

Tüm bu nedenlerle Genel Başkanımızın takdiri ile geldiğim Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ederek, örgütümüzün takdiri ile seçildiğim Parti Meclisi üyeliği görevimde örgütümüzün ve seçmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğim." (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan