CHP Mamak adayı Veli Gündüz Şahin'in, mülteci çocuklara yönelik ırkçı söylemine CHP İzmir milletvekili Yüksel Taşkın’dan tepki geldi.  "Bu davranış partimizin değerleri ve en temel insani değerler bakımından da kabul edilemez."

AJANS65 TV - CHP Mamak adayı Veli Gündüz Şahin, seçim çalışmaları sırasında rastladığı üç mülteci çocuğu ırkçı söylemlerle hedef almasına parti içinden de tepki geldi.

CHP'nin İzmir milletvekili ve eski Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Şahin'in sözlerini "en temel insani değerler bakımından da kabul edilemez" olarak nitelendirdi ve şöyle dedi:

"Bu davranış partimizin değerleri ve en temel insani değerler bakımından da kabul edilemez. Yurt dışında ülkemiz insanlarına böyle davranıldığında nasıl yanlış buluyorsak burada da yanlış buluruz."

LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi! LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi!

NE OLMUŞTU

Şahin, seçim çalışmaları sırasında sokakta rastladığı mülteci çocukları gösterip "Bunlar Iraklı mı" diye sordu. Çevredekiler "Iraklı" dedikten sonra Şahin, "Bunların büyüyünce memleketine gitmesi gerekiyor. Bunun için bana oy vermeyen insanlar burada dursun. Gönderirim ben bunları memleketine. Bunun için benim adaylığımı çekseler bu çocuklar yarın büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olur" ifadelerini kullandı.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan