Van’da 17 Mart Pazar günü kutlanacak olan Newroz Başramı için hazırlıklar sürerken, Dem Parti Büyükşehir belediye eşbaşkan adayları da kentin belli noktalarında el ilanı ve broşür dağıtarak halkı Newroz kutlamalarına davet etti.

AJANS65 TV - Van’da bu yıl 17 Mart tarihinde kutlanacak olan Newroz Bayramı için hazırlıklar tüm hızı ile devam ederken, halkı yapılacak olan kutlamalara davet etmek için de Dem Parti büyük bir çaba sarf ediyor.

Pazar günü Van Kalesinde kutlanması planlanan Newroz için çağrı yapan Dem Parti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan  adayları Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal yaptıkları çağrıda, “Gençlerimiz, kadınlarımız demokratik bir yaşam için Newroz ateşini beraber yakalım” ifadelerini kullandılar.

Erciş'te Şok Cinayet: Yol Kenarında Vurulmuş Halde Bulundu Erciş'te Şok Cinayet: Yol Kenarında Vurulmuş Halde Bulundu

Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sağyiğit, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal ve beraberindeki partililer kentin en işlek noktalarında bröşür dağıtarak yurttaşları Newroz’a davet etti. Esnaf ziyaretinde halkla sohbet eden partililer, Newroz’un önemine dikkat çekti.  

Sağyiğit, Şedal kalabalık bir grupla Adalet Nöbetindeki Barış Annelerini ziyaret etti. Daha sonra Newroz için çağrı yapan Büyükşehir Eşbaşkan adayı  Neslihan Şedal, newroz çağrısı yaparak, “Gençlerimiz, kadınlarımız demokratik bir yaşam için Newroz ateşini beraber yakalım” dedi.

Büyükşehir Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, Newroz çağrısında, “Değerli halkımız dönem özgürlük dönemidir. Bu Newroz’da özgürlük ateşini birlikte yakacağız. Pazar günü Newroz kutlamasına tüm değerli halkımız davetlidir” dedi.(HABER MERKEZİ)