Tezgahtarlık yapan çocuk, Erkan Baş’a dert yandı: 'Benim yaşımdaki çocuklar mahallede top oynuyor' Tezgahtarlık yapan çocuk, Erkan Baş’a dert yandı: 'Benim yaşımdaki çocuklar mahallede top oynuyor'

Seçimlere iki gün kala DEM Parti, seçim günü yapacakları çalışmalarını tamamladı. İşin sıkı tutulacağını duyuran Merkezi Örgütleme Komisyonu Eş Sözcüsü Elif Bulut, seçim günü oluşabilecek usulsüzlüklere karşı bir ekip kurduklarını söyledi. Parti sözcüsü Ayşegül Doğan ise belli aralıklarla kamuoyuna yönelik bilgilendirmelerde bulunacak.

AJANS65 TV - Seçimlere 3 gün kala partilerin seçim çalışmaları tamamlandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) birinci ve ikinci oldukları seçim çevrelerinin tamamında sandık görevlisi bulunduracak. Seçim günü DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan seçimi partisinin genel merkezinde takip edecek, Tülay Hatimoğulları ise Diyarbakır’da olacak. Seçim günü olası bir usulsüzlük yaşanması durumunda aralarında avukatların bulunduğu heyet anında itirazda bulanacak.

‘SEÇMEN TAŞIMAYA KARŞI HER OY ÇOK ÖNEMLİ’

DEM Parti Merkezi Örgütleme Komisyonu Eş Sözcüsü ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Elif Bulut, seçim günü yürütecekleri çalışmaları Artı Gerçekten Seda Taşkın’na anlattı. Bulut, AKP’nin bölgede yürüttüğü seçmen kaydırma işlemine karşı, her bir oyun büyük önem taşıdığını belirtti. Bulut, “AKP-MHP ittifakının seçmen kaydırma meselesine karşı her bir oyumuzun çok önemli olduğunu söyleyerek çağrılarda bulunduk. Oy kullanmak isteyenleri ilgili yerlere taşımak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Oy kullanmaya gidemeyen herkesi seçim noktalarına taşıyacağız. Bazı yerlerde 3 oy bile büyük sıkıntı olabiliyor. Seçmen taşımaya karşı hareketli seçmeni bölgeye taşıyoruz” dedi.

AYŞEGÜL DOĞAN BELLİ ARALIKLARLA AÇIKLAMA YAPACAK

Pazar günü yapılacak seçimde merkez yürütme koordinasyonunun ve ilgili komisyon üyelerinin DEM Parti Genel Merkez’de bulunacağını belirten Bulut, seçim günü hukuk komisyonunun yaşanacak tüm usulsüzlükleri takip edeceğini ve bununla birlikte bir ekibin kurulduğunu belirtti. Seçim devam ederken DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan’ın belli aralıklarla açıklamaya yapacağını aktaran Bulut, gerekli durumlarda ise Tuncer Bakırhan’ın da açıklamalarda bulunacağını aktardı.

‘HER İLDE GÖREVLİ VEKİLLERİMİZ OLACAK’

Seçim günü gerçekleşecek seçim işleri konusunda sistemin kurulduğunu belirten Bulut, bilgi akışı konusunda da denemelerin yapıldığını aktardı. Seçimde bir aksama yaşanmaması için test çalışmaların yapıldığını belirten Bulut, birinci ve ikinci oldukları seçim çevrelerinin tamamında en az bir milletvekili bulunduracaklarını ve tüm sandıklarda okul sorumlusu ya da müşahit bulundurduklarını belirtti.

Seçim günü gazetecilerin kurum kartları ile haber takip edebileceklerini belirten Bulut, olası usulsüzlük yaşanması durumunda ise basına anlık bilgi aktarabilecekleri bir ekiplerinin de hazır olduğunu belirtti.(Kaynak)