Van’da Dem Parti belediye başkan adaylarını halka tanıttı. Gevaş İlçesi çıkışında bulunan Hitit Otelinde karşılanan adaylar, daha sonra Tuşba ilçesinde bulunan Altın Palas Düğün Salonunda halka tanıtıldı. Coşkulu buluşmada Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları kısa birer konuşma yaptılar.

AJANS65 TV - 31 Martta yapılacak olan belediye seçimlerine yönelik çalışmalarını hızlandıran Van Dem Parti, adaylarını halka tanıttı. Bu gün saat 13:00 sularında Gevaş ilçesinde bulunan Hitit Oteli civarında konvoy halinde karşılanan Dem Parti Van Belediye Eşbaşkan adayları, konvoy halinde şehre giriş yaptılar.

Çok sayıda aracın dahil olduğu konvoy daha sonra Van’ın Tuşba İlçesinde bulunan Altın Palas Düğün salonuna geçti. Salonun hınca hınç dolduğu aday tanıtımında, adaylara büyük sevgi gösterildi.

Burada düzenlenen programda konuşan Dem Parti Van İleşbaşkanı Gülşen Kurt, tecriti kınadıktan sonra, cezaevlerinde devam eden açlık grevlerini selamlayarak konuşmasına başladı. Kurt, tüm belediyeleri kayyımlardan geri alacaklarını, kayyımların tamamını evlerine yollayacaklarını söyledi. Bunu da mücadele ve direniş ile gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra konuşan Dem Parti Van İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi ise tüm ilçeleri ve ilçe sakinlerini tek tek selamlayarak konuşmasına başladı.

Dilekçi de tecriti kınadıktan sonra cezaevlerinde açlık grevinde bulunanları selamladı. Dilekçi daha sonra, aday adaylığı başvuru sürecinde partilerinde aday adayı olanlara tek tek teşekkür etti.

Diyarbakır'daki Dans Etkinliğine Tekbir Sloganlarıyla Saldırı Diyarbakır'daki Dans Etkinliğine Tekbir Sloganlarıyla Saldırı

Seçim süresince sokak sokak, cadde cadde çalışacaklarını, gitmedik ev bırakmayacaklarını söyleyen Dilekçi, “Şuan cezaevinde bulunan Bekir Kaya’nın, sürgünde bulunan Bedia Özgökçe’nin ve Mustafa Avcı’nın emeklerine sahip çıkacağız” dedi.

Sonrasında ilçe eşbaşkan adayları tek tek sahneye çağrıldı ve tanıtımı yapıldı.

Sonrasında Dem Parti Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları kısa birer konuşma yaptılar.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan