Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında yaşamını yitirenlerin sayısı 11'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangında 78 kişinin etkilendiğini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Yangına Diyarbakır ve Mardin'den sağlık ekiplerinin yanı sıra çevre illerden AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri müdahale etti. Diyarbakır Valiliği, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, hastaneleri ziyaret ederek ailelere başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, yangına 41 araç ve 150 personelle müdahale edildiğini ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Vali Akkoyun, "Yangın dolayısıyla maalesef 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 19 vatandaşımız yaralıdır," dedi.

Belediye tarafından kriz merkezi oluşturularak yangının kontrol altına alınması ve yaralıların tedavisi için çalışmalar sürdürülmektedir.

Editör: İdris YILMAZ