Olayın Detayları
Olay, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Hocaali Mahallesi yakınlarında akşam saatlerinde meydana geldi. Yol kenarında hareketsiz yatan bir kişiyi gören çevre sakinleri, durumu hemen 112 acil sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri, şahsın ateşli silahla vurularak hayatını kaybettiğini belirledi.

Kimliği Belirlendi
Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, yol kenarında cansız bedeni bulunan kişinin Çökek Mahallesi nüfusuna kayıtlı 24 yaşındaki Atilla Savaş olduğu tespit edildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından, Savaş'ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Erciş Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Soruşturma Başlatıldı
Jandarma, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Olayın nasıl gerçekleştiği ve failin kim olduğu konusunda araştırmalar devam ediyor.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı silahlı saldırıya uğradı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı silahlı saldırıya uğradı

Bu trajik olay, Erciş ilçesinde derin bir üzüntü ve endişe yaratmış durumda. Soruşturmanın sonuçlanması ve sorumluların bulunması için çalışmalar sürüyor.


 

Editör: İdris YILMAZ