Emeklinin Kaderini 'Şimşek' Belirleyecek: En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Emeklinin Kaderini 'Şimşek' Belirleyecek: En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Para Politikası Kurulu (PPK) bugün yapacağı toplantı sonrası saat 14:00’te Mart ayı politika faizi kararını açıklayacak. Toplantıda faz artırımı beklenmiyor.

AJANS65 TV - Merkez Bankası, geçen ay istifa eden Hafize Gaye Erkan’ın yerine Fatih Karahan’ın getirilmesinin ardından, 8 ay sonra ilk kez faiz artırmamış ve politika faizini yüzde 45’te sabit tutmuştu.

Karahan 8 Şubat’ta Merkez Bankası Başkanı olarak enflasyon raporu sunumu için kamuoyu karşısına çıktığı ilk basın toplantısında, sıkı para politikasına bağlı olduklarını açıklamıştı.

Mart ayı için beklentiler faizin sabit tutulacağı yönünde. Reuters da resmi enflasyon oranının yeniden yüzde 70’lere dayandığı ve Türk Lirası’nın yıl başından bu yana yüzde 9 değer kaybettiği bir dönemde, yeniden faiz artırımı argümanına yer olsa da, piyasanın faizin sabit tutulmasını beklediğini aktardı.(HABER MERKEZİ)