Van'daki seçimlerde yaşanan 'mazbata krizi' ve ardından meydana gelen eylemlerde gözaltına alınıp tutuklanan 18 yaşındaki Muhammed Orhan, 11 gün sonra tahliye edildi. 

AJANS65 TV – Van’da yapılan seçimlerde halkın büyük çouğunluğunun oylarını alarak belediye başkanı seçilmesine rağmen DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının geri alınmasıyla başlayan mazbata krizine karşı yapılan eylemlerde gözaltına alınarak tutuklanan, gözaltına alındığı esnada gülümsemesiyle gündem olan Muhammed Orhan tahliye edildi.

Avukatlarının yaptığı itiraz üzerine Orhan hakkında Van Sulh Ceza Hâkimliği tahliye kararı verdi. Cezaevinden salıverilen Orhan’ı Van T Tipi Cezaevi çıkışında ailesi ve avukatlarının yanı sıra DEM Partililer karşıladı.

ZEYDAN VE ŞEDAL ZİYARET ETTİ

Van Belediyesi eşbaşkanları Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal da cezaevinden çıkan Orhan ve ailesini ziyaret etti. Zeydan, Orhan'la çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşıp "Tu bi xêr hatî Hoş geldin. Hukuksuz bir şekilde tutuklanan tüm kardeşlerimiz ailelerine kavuşmalı, bu adaletsizlik derhal son bulmalıdır" notu düştü.  

Giresun Valiliğinden ‘Açık Alanda Alkol’ Yasağı Kararı Giresun Valiliğinden ‘Açık Alanda Alkol’ Yasağı Kararı