31 Mart Yerel Seçim sonuçlarını değerlendiren DEM Parti Eşgenel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "31 Mart’ta ortaya çıkan harita demokratik bir değişim ve dönüşüm talebinin haritasıdır" ifadelerini kullanarak, “Seçimlerde hep beraber artık yeter dedik” şeklinde konuştu.

AJANS65 TV - DEM Parti Eşgenel Başkanı Tülay Hatimoğulları partisinin grup toplantısında 31 Mart seçim sonuçları ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Hatimoğulları, “Seçim sonuçlarının mesajlarını iktidar da muhalefet de doğru değerlendirmelidir, Kürt halkının taleplerine kulak vermelidir. 31 Mart’ta ortaya çıkan harita demokratik bir değişim ve dönüşüm talebinin haritasıdır. Umutlu yarınların kurulabileceğinin haritasıdır. Biz DEM Parti olarak seçim sonuçlarını böyle okuyoruz.

Seçimlerde hep birlikte 'artık yeter' dedik” şeklinde konuştu.

‘VAN BÜYÜK BİR BAŞARIYDI HEPİMİZE KUTLU OLSUN’

Van Büyükşehir Belediyesi seçimlerine yönelik de konuşan Hatimoğulları, “Van Büyük bir başarıya imza attı. Kürt halkının barış taleplerine her zaman savaşla karşılık veren anlayışa karşı Kürt halkı bir kez daha 'biz irademize sahip çıkacağız, kayyımcı anlayışınızı kabul etmeyeceğiz' mesajı vermiştir. AKP iktidarının Kürt halkı üzerindeki çöktürme planı bir kez daha çökmüştür. Kürt sorunu çözemeyen çözülür gerçeği bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

Kobani Davasına ilişkin de konuşan Hatimoğulları, şu ifadeleri kullandı:

“Yarın Kobanê davasının ertelenme ihtimali var. Bir hukuk cinayeti görmek istiyorsanız Kobanê kumpas davasında belgelerini okuyun. Buradan yargıya çağrımızı yineliyoruz; 'Cübbeni iliklemekten vazgeç. Adalet terazisini düzeltin. Arkadaşlarımız hakkında isnat edilen hiçbir suç yok, tahliye edilmeleri gerekir.

'Kalan cezasının ev hapsine çevrilmesini istiyoruz' 'Kalan cezasının ev hapsine çevrilmesini istiyoruz'

Kobanê demek IŞİD'e karşı mücadele demektir. Partimizin IŞİD'e karşı bütün dünyanın takdir ettiği mücadeleye saray yönetimi yargılıyor.

31 Mart zaferiyle işimiz bitmedi, yeni başlıyoruz. Türkiye'den Ortadoğu'ya barış köprüleri kuracağız. Seçilen belediye başkanlarımızla birlikte hizmet götürmediğimiz bir sokak bile kalmayacak. Yolumuz açık olsun.(HABER MERKEZİ)