İdris Yılmaz

İdris Yılmaz

Tüm Makaleleri

2008 Yılında Gazetecilik meslek hayatına Dicle Haber Ajansı'nda başlayan gazeteci Yılmaz, 2016 yılında Dicle Haber Ajans'ının Kapatılması sonrası gazetecilik kariyerine kendi imkanları ile kurduğu ulusal yayın mecrası Gazete Yaşam ve yerelde Ajans Erciş isimli haber mecraları oluşturdu. 2017 yılında Gazete Yaşam'da yayınlanan haberleri nedeniyle tutuklu olarak yargılandı. 2020 yılında birinci yargı reformunun yürürlüğe girmesiyle tahliye oldu. Bu süreçte ulusal ve uluslararası yayın mecraları için içerikler üretti-üretmeye devam ediyor. Aynı zamanda Dokuz8 Haber, Haber Öaldıran, Haber Erciş isimli bir çok mecrada yazarlık yapmaktadır. 2022 yılında Ajans65 TV'nin oluşumunda yer aldı. Halen 4 arkadaşı ile birlikte ajans 65 TV'de program sunuculuğu video içerik üreticiliği yayın teknik koordinatörlüğü yapmaktadır.

Sevgi Nefrete Dönüşürse!

Sevginin nefrete dönüşmesi, hayal kırıklığı ve ihanetle başlar; psikolojik sağlığı bozup, sosyal ilişkileri zedeler ve derin düşmanlıklara yol açar.

21 Şubat Dünya Anadil Günü ve Dillere Karşı İşlenen Suçlar

Etnik diller, kültürlerimizin can damarıdır. Onları korumak, insanlığın çeşitliliğini ve zenginliğini yaşatmaktır.

Çiftçi'nin Erciş’teki Tanıtım Programı ve Görünen Skandal

Çiftçi'nin geçmişi, siyasi bir figür olarak çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyor. Tanıtım programında AKP'nin klasik geleneğini aratmadı.

Trajedi, İnsanlık ve Siyasetin Kesişimi

Deprem, toplumları ve ülkeleri sarsabilir; ancak asıl yıkım, insanların umutları, dayanışması ve birliği sarsıldığında gerçekleşir.