Tümbel Sen Van Şubesi yaptığı açıklamada, yürütme kurulu üyeleri Seyfettin İtah hakkında asılsız ve iftira içerikli yalan haberler yapıldığına dikkat çekerek, “2019 yılında iftira ve karalamalarla yapmayı başardıklarını yeniden gündem yaparak aynı sonuca ulaşmak istemektedirler” diyerek iftira ve karalamalara karşı yasal haklarını kullanacaklarını belirttiler.

AJANS65 TV - Kamu Emekçiler Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tumbel Sen Van Şubesi yaptığı basın açıklamasında Yönetim Kurulu üyeleri Seyfettin İtah hakkında yapılan asılsız haberlere sert tepki gösterdi.

Sendika binasında yapılan açıklamadra konuşan Tümbel Sen Yürütme Kurulu üyesi Vural Aytürk, 2024 yılı 1 Mayısında bu ülkeyi yönetenlerin Anayasayı, yasaları ve mahkeme kararlarını bir kez daha ayaklar altına aldılarını söyleyerek, “İktidar olmanın kudretrine sığınarak suç işlediler. Hertürlü hukuk dışı yasağa engele tüm şehrin bir açık hava hapishanesine çevrilmesine ve tehtidlere aldırış etmeden yasal, anayasal haklarını kullanarak   1 mayısı meydanlarda kutlamaya çalışan işçileri, emekçileri, halkı suçlu göstermeye çalışarak hukuku ve Anayasayı hiçe sayarak suç işlemeye devam etmekte ve gece yarısı operasyonlarıyla tüm Türkiye’ye göz dağı vermektedirler. KESK olarak Tüm gözaltlıların bir an evvel serbest bırakılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘HALKIN BELEDİYESİNİ KENDİLERİNE ARPALIK OLARAK GÖRÜYORLAR’

Vural Aytürk açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Öte yandan ilimizde Halkın Belediyelerini kendilerine arpalık olarak gören bu zihniyet yine seçimler sonrası hiç vakit kaybetmeden işbaşı yapmış karalama, yalan  ve iftiralarına   devam  etmektedirler  şöyle ki;

Sendikamız Tümbelsen yürütme kurulu üyesi  Seyfettin İTAH hakkında asılsız ve  iftira içerikli yalan haberler yapılmıştır.  Açıkça belirtmek isteriz ki Seyfettin İTAH yada başka hiçbir yürütme kurulu üyemiz Belediye Eş Başkanları veya hiçbir kurum yetkilisiyle iddialara konu olan atama, işten çıkarma, işe alma  gibi konularda görüşmelerde bulunmamıştır. Bu asılsız ve yalan haberlerin ne amaçla yapıldığının kamuoyu tarafındanda bilindiği gayet açıktır.  Anlaşılan o ki 2019 yılında iftira ve karalamalarla yapmayı başardıklarını yeniden gündem yaparak aynı sonuca ulaşmak istemektedirler. Öncelikle kamuoyunu Sendikanın görevleri ile ilgili kısaca bilgilendirmek isteriz. 4688 sayılı sendika yasasının Sendikalara verdiği yetki görevleri arasında üye yapmak, sendikal faaliyetleri anlatmak, üye ziyareti gerçekleştirmek,  çalışanların özlük ve sosyal hakları dahil  hertürlü sorunu çözüme kavuşturmak amacıyla görüşmelerde bulunmaktır. Bu amaçla Belediye Eş Başkanlarıyla görüşmekte buna dahildir.

ABK Soruşturması: Gözaltına Alınan Üç Polis Adliyede ABK Soruşturması: Gözaltına Alınan Üç Polis Adliyede

Sonuç olarak  Tümbelsen sendikamızın yöneticileri ve üyeleri sizlerin karalama haberleri ve algı operasyonlarınız karşısında asla yılmayacak geri adım atmayacaktır. Hertürlü karalama, asılsız yalan ve  iftiralarınıza karşı yasal haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır.”(HABER MERKEZİ)