İsrail’in, İran’a saldırması sonrasında en pahalı sanal para birimi olan Bitcoin yatırımcısını üzecek gelişmelere neden oldu. Bitcoin, 60 bin doların altını gördü.

AJANS65 TV – İran-İsrail savaşının adım adım gelişmesi sonrasında Orta Doğu'da gerilim tırmanınca,kripto para piyasası da bundan olumsuz etkilendi. Analiz şirketi Coinmarketcap'in verilerine göre, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in fiyatı, söz konusu saldırı haberlerinin ardından ABD dolarının yükselmesiyle Asya seansında yüzde 5,6'dan fazla gerileyerek 59 bin 961 dolara düştü.

Bugün ise Bitcoin TSİ 08.30 itibarıyla 62 bin 59 dolardan işlem gören Bitcoin'in haftalık değer kaybı yüzde 13'e yaklaştı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 73 bin 750 dolarla 14 Mart'ta kaydeden Bitcoin'in, 40 günlük zaman zarfındaki kaybı yaklaşık yüzde 15'i aştı.

'Tasarruf Paketi' Pazartesi Açıklanacak Nelerden Tasarruf Edilecek? 'Tasarruf Paketi' Pazartesi Açıklanacak Nelerden Tasarruf Edilecek?

-AA'nın aktardığına göre; piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum'un fiyatı da 3 bin doların altına indi. TSİ 08.30 itibarıyla Ethereum, 2 bin 997 dolar seviyesinde işlem gördü.(HABER MERKEZİ)