İstanbul'da yapılan 1 Mayıs kutlamalarında Taksim’e yürümek isteyen kitle birçok noktada engellenirken, yapılan müdahaleler sonucunda 217 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

AJANS65 TV - İstanbul Saraçhane’de yapılan 1 Mayıs kutlamaları sonrasında Taksim’e yürümek isteyen kitleye müdahale edildi. Yapılan müdahaleler sonucunda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Van ve Bitlis’te Gözaltına Alınanlardan 13 kişi Tutuklandı Van ve Bitlis’te Gözaltına Alınanlardan 13 kişi Tutuklandı

Konuya ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da izin verilmeyen alanlarda gösteri yapan 217, Tunceli’de 4, Maraş’ta 3 ve Aydın’da 2 olmak üzere toplam 226 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde ülkemiz genelinde siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları tarafından 78 ilimizde toplam 210 etkinlik düzenlendi. Miting, yürüyüş, basın açıklaması ve çelenk koyma gibi etkinliklere yaklaşık 241 bin kişi katıldı. İzin verilmeyen alanlarda gösteri yapan, uyarıları dinlemeyen ve polisimize saldıran İstanbul’da 217, Tunceli’de 4, Kahramanmaraş’ta 3 ve Aydın’da 2 olmak üzere toplam 226 şahıs gözaltına alındı. Olaylarda 28 güvenlik görevlimiz hafif şekilde yaralandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün huzur ve güven içinde geçmesini sağlayan bakan yardımcılarımıza, jandarma genel komutanlığımıza, emniyet genel müdürlüğümüze, sahil güvenlik komutanlığımıza, valilerimize, il emniyet müdürlerimize, il jandarma komutanlarımıza, kaymakamlarımıza, ilçe emniyet müdürlerimize, ilçe jandarma komutanlarımıza ve kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum."