Antalya Manavgat'ta Kargocu Kılığındaki Hırsız, Anne ve Çocuğunu Tehdit Edip Altınları Çaldı
Olay, Antalya’nın Manavgat ilçesi Şelale Mahallesi 3532. Sokak’ta bulunan bir ikamette meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbarda, bir evde hırsızlık olduğu ve evde bulunan bir kadının darbedildiği bildirildi. İhbar üzerine Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve sağlık ekipleri hızla olay yerine intikal etti.

Kargocu Kılığındaki Hırsız
Ekipler, olay yerine geldiklerinde Ayşe Demirtaş’ın başından darbe aldığını belirledi. Genç kadın, 1.5 yaşındaki kızı ile birlikte evde otururken kapının çaldığını, kapıdaki kişinin ‘kargocu’ olduğunu söyleyerek kapıyı açtırdığını anlattı. Kapıyı açtığı anda şahsın kafasını duvara vurduğunu ve kısa süreli baygınlık geçirdiğini ifade etti.

İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı

Altınları Çalmak İçin Çocuğu Tehdit Etti
Demirtaş, kendine geldiğinde evin talan edildiğini gördüğünü belirtti. Maskeli kişinin altınları bulamadığını ve odada yatan çocuğu alıp götüreceğini söylemesi üzerine çocuğuna zarar gelmemesi için altınların yerini gösterdiğini söyledi. Yüzünde maske, elinde eldiven olan hırsız, genç kadının gösterdiği yerden 5 adet altın ve 2 küpeyi alarak kaçtı.

Sağlık Ekipleri İlk Müdahaleyi Yaptı
Başına darbeler alan Ayşe Demirtaş, olay yerinde 112 sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri, hırsızı yakalamak için geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Bu üzücü olay, güvenlik konusunda vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: İHA