CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak ve Suriye tezkeresi hakkında kendisine sert eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine cevap vererek, tezkereye hayır diyeceklerini ifade ederek, “Kendi topraklarına yabancı askerleri davet etmek açıkça söylüyoruz: Bu vatana ihanettir. Bahçeli 'Meşru askerler gelebilir' demek istiyor. Yabancı askerlerin önünde duracağız. Ben Milli Kurtuluş Savaşı'nın tarihine ihanet ettirmem” şeklinde konuştu.

AJANS65 TV - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konulara yönelik değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik sert ifadeler kullanan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de cevap verdi.

Irak ve Suriye'nin kuzeyinde görev yapacak askerin görev süresinin uzatılması için Meclis'te gündeme gelecek tezkereye "hayır" diyeceklerini bir kez daha vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz kendi ülkemizin topraklarında yabancı asker postalı istemiyoruz" dedi.

‘YABANCI ASKERLERİN ÖNÜNDE DURACAĞIM’

Kılıçdaroğlu, sözlerine "Kendi topraklarına yabancı askerleri davet etmek açıkça söylüyoruz: Bu vatana ihanettir. Bahçeli 'Meşru askerler gelebilir' demek istiyor. Yabancı askerlerin önünde duracağız. Ben Milli Kurtuluş Savaşı'nın tarihine ihanet ettirmem."

Konuşmasında, BirGün gazetesi yazarı Timur Soykan'ın "Yargıda rüşvet ağı" ve T24 yazarı Gökçer Tahincioğlu'nun "Çürümek: Yargıda temiz eller mi, güç savaşları mı?" başlıklı haberlerine de değinen Kılıçdaroğlu, "Bütün bunlara rağmen kararlı azimli, haktan ve hukuktan adaletten yana yürüyeceğiz ve asla yolumuzdan sapmayacağız. Ve Türkiye'ye gerçek anlamda adalet gelene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Yargıdaki çeteden de 5'li çeteden de hesap soracağız" dedi.

‘YARGININ ÇÜRÜMESİ DEMEK DEVLETİN ÇÜRÜMESİ DEMEKTİR’

Kılıçdaroğlu, "Haklı olanların mahkemede, haksız olanların dışarıda olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Yargının çürümesi devletin çürümesi demektir. Yargıyı bu hale getirenler kim?"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle;

- Yakınımızda İsrail-Filistin çatışması var. Çocukların, kadınların, yaşlıların öldürülmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Savaşın bir an önce son bulması en büyük dileğimizdir.

- Biz Filistin halkının kendi topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Biz Mescid'i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekanlara saygı istiyoruz. Biz Filistin halkına yönelik insanlık dışı ablukanın kaldırılmasını istiyoruz. Biz akan kanların durdurulmasını istiyoruz. Biz CHP olarak Ortadoğu'ya barışın gelmesi için Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı'nın kurularak Türkiye'nin bu bölgeye barış getirmesini istiyoruz. Bu politika bizim politikamız ama hükümetin de bunu uygulaması gerekiyor.

AMASRA MADEN FACİASI

- Davayı takip ediyoruz, insan haklarını topluma anlatmalıyız. Raporda 43 işçinin göz göre göre kaybedildiği yazıyor. TTK Genel Müdürü terfi ettirildi. (HABER MERKEZİ)

Bakanlık: Sahte Yetkili Servislere 2 Yılda 15 milyon TL Ceza Bakanlık: Sahte Yetkili Servislere 2 Yılda 15 milyon TL Ceza