Gittikçe büyüyen ve farklı bir hal almaya başlayan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanıklarından Serdar Sertçelik’in yurt dışına kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Ramazan Kubat’ın avukatı ‘Kaçırma’ olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Avukat Sertçelik’in Şile’ye götürülme şekline ilişkin açıklama yaparken, Kubat’ın Sertçelik’i tanımadığını söyledi.

AJANS65 TV  - Günlerdir ülke gündemini meşgul eden Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanıklarından Serdar Sertçelik’in yurtdışına kaçırılması gündemdeki yerini koruyor. Sertçelik’in iki ayağı yaralı ve elektronik kelepçeliyken kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Ramazan Kubat’ın avukatı kaçırılma olayına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz'ın bugünkü köşe yazında yer verdiği açıklamaya göre avukat; Kubat’ın Sertçelik’le yeni tanıştığını ve araması olduğuna dair bir izlenim edinmediğini söyleyerek Sertçelik’in Şile’ye kadar nasıl götürüldüğünü anlattı.

Saymaz’ın aktarımı şöyle:

“Avukatı Burcu Aslan’ın iddiasına göre Kubat, geçen yıl kasım ayının sonunda Çotuk tarafından arandı. Çotuk, ‘Gençlerle kahvaltıda buluştuk. ‘Ramazan abi de gelsin’ diyorlar. Kahvaltıya bekliyoruz’ diyor. Kubat, kırmıyor ve kahvaltıya katılıyor. Burada Çotuk’un yanında oturan Serdar Sertçelik’le tanışıyor. Çotuk, kahvaltıdan sonra Kubat’a, ‘İstanbul’a eğlenmeye gideceğiz. Sen de gel. Deniz kenarında rakı - balık yaparız’ diyor. Kubat, önce reddediyor. Israrlar üzerine kabul ediyor. Aynı akşam üzeri yola çıkılıyor. Aracı Kubat kullanıyor. Bolu’da Highwah AVM’de mola veriyorlar. Serçelik, alışveriş yapıyor. Ardından bir tesiste yemek yiyorlar. Sertçelik, bir TEKEL büfesinden yüklüce içki alıyor; yolda giderken içiyorlar. Sertçelik’i Şile’de indiriyorlar. Kubat ve Çotuk, o gece geri dönüyor.

Gülistan Koçyiğit: Hakkari'ye Kayyım Atamak 31 Mart'ın İntikamıdır Gülistan Koçyiğit: Hakkari'ye Kayyım Atamak 31 Mart'ın İntikamıdır

Avukat Burcu Aslan, Kubat’ın Sertçelik’i tanımadığını, Çotuk tarafından oyuna getirildiğini iddia ederek, şunları söylüyor: ‘Serdar’ın ayağında elektronik kelepçesi ve alçı yokmuş. Hatta arama kaydı bulunmuyormuş. Bolu’da alışveriş yapıyorlar, tesiste yemek yiyorlar. Serdar, büfeden alkol alıyor. Siz olsanız araması olduğunu düşünür müsünüz?’ Avukat Aslan, aracın Kubat’a ait olduğunu ve üzerinde çakar bulunmadığını söylüyor.”

'BU ANLATIM İKNA EDİCİ VE İNANDIRICI OLMAKTAN ÇOK UZAK'

Saymaz, “Bu anlatım ikna edici ve inandırıcı olmaktan çok uzak. Mamak’ta Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan ve Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını üstlenen Kubat’ın bir arkadaşının ısrarı üzerine, o gün tanıştığı kişiyi aracına alarak, İstanbul’a götürmesi hayatın olağan akışına ters görünüyor. Eğlenmek için kasım ayı itibariyle İstanbul’un en tenha ilçelerden biri olan Şile’yi tercih etmeleri, Sertçelik’i indirip Ankara’ya dönmeleri kuşku uyandırıyor. Kubat’ın bu firardaki pozisyonu, bir iyilikten daha fazlasını düşündürüyor” görüşünü ifade etti.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan