Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AKP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'a seçim çalışmaları sırasında düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Bakan Tunç, Tekirdağ Mitingi'nde yaptığı açıklamada, olayın ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturma kapsamında 12 şüphelinin gözaltına alındığını ve 7 şüphelinin daha yakalanması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor

Tunç, "Aziz Yeniay'a yönelik menfur saldırı, demokrasimize karşı yapılmış bir saldırıdır. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için gerekli tüm adımlar atılmıştır. Hukukun üstünlüğü çerçevesinde, suçlular en ağır şekilde cezalandırılacaktır" dedi.

Küçükçekmece'de meydana gelen bu olay, siyasi çevrelerde ve halk arasında büyük yankı uyandırdı. Adalet Bakanı'nın açıklamaları, olayın takipçisi olacaklarını ve sorumluların adalet önüne çıkarılacağının altını çiziyor.

Editör: İdris YILMAZ